// tylko V12 // tylko V13 i nowsze
Zaznacz stronę

Zawód z pasją

Nasi absolwenci mają patent na sukces! Zasilają swoją wiedzą, umiejętnościami i pomysłami własne firmy i czołowe przedsiębiorstwa w regionie, a także w Polsce i za granicą! Kreują przyszłość. Tworzą rozwiązania, które czynią nasze życie lepszym.

Poznaj sylwetki specjalistów, wizjonerów, pasjonatów w swoim zawodzie. To najlepsi ambasadorowie marki naszej uczelni! Oto kilka historii drogi na szczyt!

mgr inż. Krzysztof Popławski

Dyrektor Generalny Baxter na Europę Centralną i Izrael
Absolwent Wydziału Mechanicznego

„Po studiach rozpocząłem pracę w międzynarodowych firmach medycznych. Zajmowałem różne stanowiska: od inżyniera serwisu, przez przedstawiciela handlowego, po dyrektora. Zarządzałem biznesem w Polsce, krajach bałtyckich i nordyckich, Czechach, Słowacji oraz Rosji.

Czytaj więcej

Obecnie jestem członkiem zarządu firmy Baxter. Dyplom Politechniki Białostockiej ma dużą wartość na rynku pracy. Wiedza zdobyta na uczelni pomogła mi zrozumieć wiele mechanizmów. Było to niezwykłe połączenie aspektów medycznych z technologią, co ułatwiło mi kontakt z personelem szpitali. I choć od ukończenia studiów minęło kilkanaście lat, nadal utrzymuję kontakty z uczelnią”.

mgr inż. Iwona Czołombitko

Project Manager w firmie intive SA
Absolwentka Wydziału Informatyki

„Rozwój mojej kariery zawodowej jest nierozłącznie związany z wiedzą i umiejętnościami, które zdobyłam w czasie studiów na Politechnice Białostockiej. Wiedza techniczna połączona z możliwością pracy w zespołach już w czasie studiów sprawiła, że wejście we współpracę

Czytaj więcej

ze światem biznesu odbyło się płynnie i bezproblemowo. Zaczynałam jako developer, później projektant aplikacji, dalej analityk biznesowy. Nabyte w tym czasie umiejętności pozwoliły mi na objęcie obowiązków na stanowisku kierowniczym w firmie intive SA”.

mgr inż. Jacek Kłos

Dyrektor Generalny Plum Sp. z o.o.
Absolwent Wydziału Elektrycznego

„Według mnie bez dyplomu inżyniera niemożliwe byłoby skuteczne zarządzanie na poziomie generalnym firmą o takim potencjalne technicznym jak Plum. Nasza firma utrzymuje stałe kontakty z Politechniką Białostocką. Co roku przyjmujemy 

Czytaj więcej

studentów na płatne staże i praktyki. Zatrudniamy absolwentów PB: elektroników, elektrotechników, automatyków, programistów, informatyków, specjalistów z zakresu logistyki oraz planowania i zarządzania produkcją. Jesteśmy także współorganizatorem studiów o profilu praktycznym na kierunku elektrotechnika”.

Aktualności