// tylko V12 // tylko V13 i nowsze
Zaznacz stronę
Strona główna 9 Studiuj na PB 9 Akademiki za dobre wyniki

Akademiki za dobre wyniki

Zdaj świetnie maturę i przez rok zamieszkaj za darmo w domach studenta Politechniki Białostockiej! “Akademiki za dobre wyniki” to oferta dla tych maturzystów, którzy podczas matur zdobędą najwięcej punktów i dołączą do grona studentów Politechniki Białostockiej.

Poznaj zasady i aplikuj o stypendium mieszkaniowe!

KTO MOŻE SIĘ ZGŁOSIĆ?

„Akademiki za dobre wyniki” to propozycja skierowana do maturzystów, którzy na egzaminie pisemnym na poziomie rozszerzonym lub dwujęzycznym uzyskali co najmniej 85% punktów możliwych do zdobycia. Warunkiem jest także zakwalifikowanie się na pierwszy rok studiów stacjonarnych pierwszego stopnia prowadzonych w Politechnice Białostockiej. Osoby spełniające te kryteria mogą złożyć wniosek o przyznanie stypendium mieszkaniowego. Otrzymać je może nawet 20 najlepszych maturzystów!

DLACZEGO WARTO?

Jest o co zawalczyć! Akademiki Politechniki Białostockiej mają świetną lokalizację. Tuż obok mieszczą się cztery wydziały uczelni: Informatyki, Mechaniczny, Elektryczny, Budownictwa i Nauk o Środowisku, a także Biblioteka PB, Akademickie Centrum Sportu oraz Klub Gwint. Wygodnie i szybko można stąd dojechać na Wydział Architektury przy ul. Oskara Sosnowskiego oraz Wydział Inżynierii Zarządzania w Kleosinie. W pobliżu akademików są też stacje rowerowe i zielony Park Zwierzyniecki.

Pokoje studenckie wyposażone są w standardowe meble: 2 łóżka, biurka, krzesła, regały, szafki. Łazienka z prysznicem jest wspólna dla dwóch pokoi. Posiłki można przygotować w ogólnodostępnych, nowocześnie urządzonych kuchniach. Do dyspozycji jest pralnia, suszarnia oraz pomieszczenia do przechowywania rowerów. Mieszkańcy akademików mają dostęp do Wi-Fi oraz bezpłatnego parkingu.

KRYTERIA

Warunkiem ubiegania się o stypendium mieszkaniowe “Akademiki za dobre wyniki” jest:

 • przystąpienie do części pisemnej egzaminu maturalnego z przedmiotów na poziomie rozszerzonym lub dwujęzycznym i uzyskanie z co najmniej 1 przedmiotu nie mniej niż 85% punktów możliwych do zdobycia,
 • zakwalifikowanie na pierwszy rok studiów stacjonarnych pierwszego stopnia prowadzonych na Politechnice Białostockiej,
 • złożenie wniosku o przyznanie stypendium mieszkaniowego
AKADEMIKI ZA DOBRE WYNIKI KROK PO KROKU
 1. Zapoznaj się z Regulaminem
 2. Wypełnij druk Wniosku
 3. Wypełnione i podpisane dokumenty (Wniosek) złóż w wyznaczonym terminie do biura Centrum Spraw Studenckich, Dydaktyki i Rekrutacji Politechniki Białostockiej (budynek Biblioteki Politechniki Białostockiej, ul. Zwierzyniecka 16 – II piętro, pokój P2/37)
 4. Sprawdź, czy znalazłeś się na liście laureatów stypendium mieszkaniowego
 5. Laureaci zobowiązani są do złożenia Oświadczenie dla potrzeb podatku dochodowego od osób fizycznych
AKADEMIKI ZA DOBRE WYNIKI
HARMONOGRAM EDYCJI W 2023 ROKU
 • 11 lipca 2023 r. ogłoszenie 7. edycji akcji “Akademiki za dobre wyniki”
 • do 31 lipca 2023 r.  złożenie wniosku o przyznanie stypendium mieszkaniowego
 • do 21 sierpnia 2023 r. ogłoszenie listy laureatów stypendium mieszkaniowego
 • złożenie Oświadczeń dla potrzeb podatku dochodowego od osób fizycznych przez laureatów

Aktualności: