Za nami Giełda Praktyk i Staży w Politechnice Białostockiej. Od 4 do 8 marca 2024 r. – każdego dnia na innym wydziale uczelni – studenci i absolwenci zapoznawali się z ofertami przedsiębiorców. Poszukiwali przede wszystkim ofert związanych z realizacją praktyk zawodowych, które są obowiązkowym elementem studiów inżynierskich.

– Staraliśmy się zgrać termin Giełdy z okresem składania przez studentów deklaracji, gdzie zrealizują swoje praktyki przewidziane programem studiów. W ten sposób możemy spełnić główny cel wydarzenia, czyli ułatwienie młodym inżynierom kontaktu z przyszłym pracodawcą. Ważne jest też dotarcie bezpośrednio do zainteresowanych i zapewnienie możliwie szerokiego wyboru. Stąd idea, żeby Giełda Praktyk i Staży odbywała się na poszczególnych wydziałach Politechniki Białostockiej w formie dni branżowych. Jesteśmy blisko studentów i blisko firm, którzy tej współpracy poszukują – wyjaśnia Mateusz Adaszczyk, kierownik Biura Karier i Współpracy z Absolwentami Politechniki Białostockiej.

Firmy uczestniczące w Giełdzie Praktyk i Staży, w charakterze wystawców, prezentowały swoją ofertę na kolorowych stoiskach. Studenci mogli się przy nich dowiedzieć jakiego rodzaju pracowników poszukują przedsiębiorstwa, jakie stawiają im wymagania, jak wygląda rozmowa o pracę. Pracodawcy otwarcie dzielili się informacjami i zachęcali do aktywnego kontaktu.

– Szukamy ludzi, którzy mają szerokie myślenie w sprawach technicznych. Potrafią projektować oraz wymyślać rzeczy niestandardowe, nieoczywiste – deklarował Artur Komenda, dyrektor techniczny KOTNIZ Sp. z o.o. Jego firma pojawiła się na dniu branżowym na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej.

Studenci, którzy uczestniczyli w Giełdzie Praktyk i Staży uważają, że było w czym wybierać.

– To jest świetna inicjatywa. Giełda okazała się bardzo interesująca. Usłyszałem tu wiele ciekawych ofert, które mnie zaintrygowały. Z niektórymi firmami chciałbym podjąć współpracę, więc na pewno zgłoszę się do nich na rozmowę o pracę. Myślę, że wielu młodych ludzi, którzy są w moim wieku i na moim etapie rozwoju kariery, powinna skorzystać z takiej okazji, jaką oferuje Giełda Praktyk i Staży. Naprawdę można tu znaleźć coś ciekawego dla siebie – powiedział nam student Rafał Nagórka, uczestnik wydarzenia.

Giełda Praktyk i Staży to cykliczny projekt Biura Karier i Współpracy z Absolwentami Politechniki Białostockiej, który ułatwia studentom i absolwentom uczelni nawiązanie pierwszego kontaktu z pracodawcą.

– Wśród wystawców tegorocznej Giełdy Praktyk i Staży mieliśmy łącznie ponad 50 firm. To przedsiębiorstwa, które współpracują z nami od wielu lat, które już przekonały się, że wśród absolwentów Politechniki Białostockiej znajdą dobrych, przygotowanych merytorycznie pracowników – podkreśla Mateusz Adaszczyk, kierownik Biura Karier i Współpracy z Absolwentami Politechniki Białostockiej.

Czytaj także: Giełda Praktyk i Staży w Politechnice Białostockiej. Dni branżowe na wydziałach potrwają od 4 do 8 marca!

Monika Rokicka

Relacja z Giełdy Praktyk i Staży na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku PB. 4 marca 2024 r.

Relacja z Giełdy Praktyk i Staży na Wydziale Informatyki PB. 5 marca 2024 r.

Relacja z Giełdy Praktyk i Staży na Wydziale Elektrycznym PB. 6 marca 2024 r.

Relacja z Giełdy Praktyk i Staży na Wydziale Mechanicznym PB. 7 marca 2024 r.

Relacja z Giełdy Praktyk i Staży na Wydziale Inżynierii Zarządzania PB. 8 marca 2024 r.