Aplikacja Zonifero
– odnajdź się na PB

Zonifero – to wirtualna mapa, która ułatwia poruszanie się po Politechnice Białostockiej! Nie wiesz, gdzie znajduje się laboratorium, w którym masz zajęcia, sala wykładowa na wydziale, czy najbliższy punkt ksero? Zainstaluj w telefonie aplikację Zonifero i odnajdź się w przestrzeniach uczelni.

Jedną z podstawowych funkcji aplikacji Zonifero jest wirtualna mapa uczelni, która umożliwia odnalezienie sali wykładowej czy laboratorium. Czy zdarzyło Ci się spóźnić na zajęcia, bo nie mogłeś odnaleźć sali? Z Zonifero już Ci to nie grozi. Aplikacja pomoże Ci w przemieszczaniu się między salami, pracowniami oraz wydziałami. Z pomocą wirtualnej mapy zlokalizujesz ważne z punktu widzenia studenta miejsca: dziekanat, biuro karier, gabinet wykładowcy, punkt ksero czy bufet. Ponadto, dzięki modułowi FAQ, dowiesz się, gdzie zgłosić się z konkretnymi dokumentami, odebrać legitymację czy indeks.

Aplikacja jest dostępna na urządzenia z systemem android oraz na iOs.

Można też posłużyć się poniższym kodem QR – to bezpośrednie odesłanie do strony, na której można pobrać aplikację.

qr zonifero

Uwaga! Logując się do aplikacji wpisz PolitechnikaBialostocka jako nazwę organizacji.

Aplikacja Zonifero – odnajdź się na PB

Przejdź z nami przez proces rejestracji i obsługi aplikacji Zonifero na Politechnice Białostockiej.

Pamiętaj, że system jest aplikacją mobilną, więc musisz ją pobrać na swój telefon z Google Play lub AppStore. Zrób to korzystając z QR kodu.

1. WYBÓR ORGANIZACJI

Logowanie do aplikacji ZoniferoPo włączeniu aplikacji i kliknięciu w przycisk “Logowanie”, wpisz łącznie i bez polskich znaków nazwę uczelni, czyli “PolitechnikaBialostocka”.

2. AKCEPTACJA REGULAMINU I WYBÓR ROLI UŻYTKOWNIKA

Zapoznaj się z polityką prywatności i regulaminem korzystania z aplikacji. Wybierz rolę użytkownika. Jeśli jesteś pracownikiem Politechniki Białostockiej, masz możliwość zalogowania się jako PRACOWNIK. W innym przypadku zaloguj się jako STUDENT/GOŚĆ.

3. ADRES E-MAIL I HASŁO DO KONTA

Logowanie do aplikacji ZoniferoTeraz podaj i zatwierdź adres e-mail. Resetuj hasło. Zaloguj się na swoją pocztę, właśnie tam przesłana została wiadomość z linkiem do ustawienia nowego hasła.

By zalogować się jako pracownik użyj służbowego konta e-mail w domenie pb.edu.pl.

* Resetowanie hasła
resetowanie hasłaUstaw nowe hasło i zaloguj się w aplikacji.
4. UZUPEŁNIENIE PROFILU

Logowanie do aplikacji ZoniferoSprawdź czy dane profilowe są prawidłowe. Ewentualnie popraw błędy lub uzupełnij informacje.

5. WIDOK GŁÓWNY OBSZARU

Logowanie do aplikacji ZoniferoPo uzupełnieniu profilu aplikacja przekieruje cię do widoku głównego aplikacji. Obszarem na Politechnice Białostockiej wg. aplikacji, jest Centrum Nowoczesnego Kształcenia, wszystkie wydziały oraz kampusy – czyli kampus przy ulicy Wiejskiej, Wydział Zarządzania, Wydział Architektury i Zamiejscowy Wydział Leśny Politechniki Białostockiej. W celu przełączania się między obszarami należy przeciągnąć palcem po zdjęciu lub kliknąć w strzałkę znajdującą się po prawej i/lub lewej stronie zdjęcia.

6. WIDOK MAP
Aplikacja umożliwia użytkownikom przeglądanie map wykonanych na podstawie planów terenów, pięter budynków uczelni. Widok mapy zawiera również wyszukiwarkę zdefiniowanych pomieszczeń, bądź innych elementów na terenie obszaru. Przycisk w prawym dolnym rogu ekranu pozwala na przełączanie się między mapami/piętrami, w danym obszarze.
Logowanie do aplikacji Zonifero
7. FAQ
Logowanie do aplikacji ZoniferoJest to przewodnik po uczelni skierowany do studentów. Jednocześnie zbiór odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Każdy obszar, czyli wydział, kampus, bądź CNK posiada własne zdefiniowane FAQ.
8. NOTYFIKACJE
Logowanie do aplikacji ZoniferoSą to wiadomości, które możesz otrzymać od władz uczelni lub samorządu studenckiego. Mogą dotyczyć godzin rektorskich lub organizowanych wydarzeń.
Ewentualne sugestie dotyczące aktualizacji map prosimy kierować na adres: promocja@pb.edu.pl, natomiast wszelkie sugestie dot. aplikacji i jej funkcjonowania należy przesyłać na adres: support@zonifero.com lub pisemnie na adres SoftwareHut sp z o.o., ul. Sienkiewicza 110, 15-005 Białystok.