// tylko V12 // tylko V13 i nowsze
Zaznacz stronę

Studenckie koła naukowe

Chcesz tworzyć unikalne projekty? Dołącz do naszych studenckich kół naukowych! Mamy ich ponad 64! To idealne miejsce do rozwijania swoich pasji i tworzenia fantastycznych projektów! To tu właśnie nasi studenci konstruują bolidy wyścigowe, tworzą analogi łazików marsjańskich, programują roboty walczące jako sumo zawodnicy, czy opracowują ekologiczne materiały budowlane. Efekty ich działalności można podziwiać na ogólnopolskich i zagranicznych zawodach, gdzie wygrywają z konkurencją. To utalentowani ambasadorowie naszej uczelni! Możesz być jednym z nich!

Studenckie Koła Naukowe PB

Czy można pogodzić naukę na studiach z rozwijaniem pasji i zainteresowań? Oczywiście, że tak! Wystarczy dołączyć do studenckiego koła naukowego.

SKN Cerber

To już nasz ósmy bolid wyścigowy! CMS-08 to najnowsze motoryzacyjne cacko studentów z zespołu Cerber Motorsport, działającego w ramach SKN Auto-Moto-Club. Superpojazd wyróżnia się nowatorskimi rozwiązaniami technicznymi. W sezonie 2022 brał udział w zawodach Formuła Student na prestiżowych torach wyścigowych w Europie, gdzie kilkukrotnie święcił tryumfy. W 2016 roku team Cerber Motorsport jako pierwszy polski zespół stanął na podium zawodów na włoskim torze.

Czytaj więcej

Auto-Moto-Club na Wydziale Mechanicznym to koło z bogatym dorobkiem, które ma na swoim koncie  wiele niesamowitych projektów, m.in. Monster Truck, dragster, buggi, traktor waldolot. W 2011 roku powstała tu drużyna Cerber Motorsport, która na przestrzeni lat zbudowała kolejne generacje bolidów CMS. Studenci konstruują pojazdy od podstaw. Zajmują się pozyskiwaniem firm do wykonania podzespołów auta, a także sponsorów, którzy wspierają drużynę w startach na międzynarodowych zawodach Formula Student. Cerber ścigał się już na torach w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Czechach, na Węgrzech, a nawet w USA.

Więcej na stronie koła

SKN W Sieci Rzeczy

Inteligentne lustro, które przepowiada pogodę? Jak najbardziej! Młodzi inżynierowie w kole W Sieci Rzeczy tworzą rozwiązania nie tylko nowatorskie, ale i praktyczne. Dzięki temu zdobywają wiedzę i szlifują umiejętności przydatne w przyszłości. Działalność w kole to same korzyści! To szansa, by poznać nowych przyjaciół, ale i współpracować z wieloma firmami, które cenią ambitnych i pomysłowych studentów.

Czytaj więcej

Koło Naukowe Systemów Wbudowanych „W sieci rzeczy” działa na Wydziale Elektrycznym. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu nowoczesnych technologii. Prowadzą prace w zakresie konstrukcji i programowania systemów wbudowanych, internetu rzeczy (IoT, Internet of Things) i radia programowalnego (SDR, Software Defined Radio).

Więcej na stronie koła

Aktualności