Progi punktowe
Progi punktowe obowiązujące w rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia na semestr zimowy w roku akademickim 2024/2025.
Wydział Informatyki:
informatyka: 128
informatyka i ekonometria: 128
matematyka stosowana: 128
Wydział Inżynierii Zarządzania:
logistyka: 50
turystyka i rekreacja: 60
zarządzanie: 60 zarządzanie finansami i rachunkowość: 50
zarządzanie i inżynieria produkcji: 50
zarządzanie i inżynieria usług: 50
Wydział Mechaniczny:
automatyka i robotyka: 70
inżynieria biomedyczna: 70
mechanika i budowa maszyn: 70
mechatronika: 70
UWAGA!
Próg punktowy oznacza, że kandydat ubiegający się o przyjęcie na kierunek studiów, na którym próg punktowy został ustalony, nie będzie mógł być zakwalifikowany, jeżeli po przeliczeniu punktów zgodnie ze wzorem rekrutacyjnym nie osiągnie wymaganego minimum.
Osiągnięcie progu punktowego nie jest jednoznaczne z zakwalifikowaniem do przyjęcia na studia.
- BIOTECHNOLOGIA STOSOWANA – absolwent posiada szczegółową wiedzę oraz umiejętności praktyczne w zakresie inżynierii bioreaktorów, procesów biokatalizy, enzymologii przemysłowej oraz wykorzystania układów biologicznych do oceny toksyczności produktów przemysłowych. Zna i potrafi zaprojektować procesy biotransformacji, fermentacji z użyciem specjalnie zaprojektowanych bądź pozyskanych ze środowiska mikroorganizmów, roślin i zwierząt oraz z wykorzystaniem odpadów w zależności od zapotrzebowania różnych gałęzi przemysłu, w tym uzyskania biopaliw.
- BIOAKTYWNE FITOZWIĄZKI – absolwent posiada teoretyczną i praktyczną wiedzę z obszaru chemii związków naturalnych, chemii bionieorganicznej, chemii związków funkcjonalnych obecnych w żywności i produktach naturalnych, biomateriałów oraz szeroko pojętej fizjologii i biotechnologii roślin. Potrafi zaprojektować i przeprowadzić procesy biotechnologiczne z wykorzystaniem bioreaktorów, procesów biokatalizy, fermentacji wykorzystywanych w biotechnologii żywności i farmacji. Potrafi wykorzystać układy biologiczne do oceny biodostępności fitozwiązków. Zna nowoczesne metody syntezy i badania struktury związków organicznych, w tym związków bioaktywnych pochodzenia roślinnego.
- BIOTECHNOLOGIA ŚRODOWISKA – absolwent posiada szeroką wiedzę z zakresu przedmiotów związanych z wykorzystaniem mikroorganizmów do ochrony środowiska i usuwania zanieczyszczeń obecnych w powietrzu, glebie, wodzie i ściekach. Posiada umiejętności wykorzystania i zastosowania poznanych zjawisk biochemicznych i biofizycznych w procesach i obiektach związanych z ochroną środowiska, unieszkodliwianiem odpadów, gospodarką wodno-ściekową i biogospodarką. Potrafi zaprojektować i dobrać odpowiednie techniki biotechnologiczne w celu uzyskania mikroorganizmów i organizmów wyższych użytecznych w biogospodarce i ochronie środowiska.