// tylko V12 // tylko V13 i nowsze
Zaznacz stronę

Korty do squasha

Zespół dwóch kortów o wymiarach 10,87×13,4 m z francuskiej nawierzchni akrylowej na warstwie amortyzującej z maty gumowej.

Adam Skorupski to jeden z najlepszych zawodników squasha w Polsce. Od kilkunastu lat bierze udział w turniejach w całej Polsce.

– Pierwszy raz mam przyjemność grać na świeżym powietrzu – przyznaje Skorupski. – Kort na świeżym powietrzu, w ogóle kort tak dostępny, jest bardzo fajną inicjatywą. Cały kompleks robi duże wrażenie. To są pierwsze korty, jakie widzę na świeżym powietrzu. Uważam, że spełniają swoją funkcję do grania rekreacyjnego. Podłoga jest bezpieczna, umożliwia dobre poruszanie się, które w tej dyscyplinie jest kluczową sprawą.

W Białostockim klubie PSQ Powersquash Białystok swoja pasję rozwija Hanna Popko.

– Od zawsze byłam miłośniczką sportu, a od kilku lat trenuję squasha i jeszcze pamiętam początki tego sportu, kiedy squash był bardzo mało popularny – mówi Popko. – Teraz, kiedy jest coraz bardziej popularny wśród młodzieży – będę mogła grać na tym obiekcie. Jestem pod wrażeniem całej inicjatywy – bardzo dobrze mi się gra na tym korcie. Nie sądziłam że będzie aż tak przyjemnie, a poruszanie się po nim jest naprawdę w porządku. Te korty posłużą i popularyzacji i pokazaniu o co chodzi w tym sporcie, i zarażeniu młodych ludzi tą dyscypliną sportu. To jest super pomysł!

Wokół kortów do squasha ustawione są skośne ściany na specjalnej konstrukcji stalowej. Ściany wykonane są z HPL-u gr. 12 mm, montowanego do konstrukcji za pomocą specjalnego kleju i nitów. Ściana frontowa z drzwiami wejściowymi wykonana jest w całości ze szkła.