// tylko V12 // tylko V13 i nowsze
Zaznacz stronę

W Zespole Szkół Mechanicznych w Białymstoku trwa Tydzień Nauk Technicznych. Nie mogło na nim zabraknąć przedstawicieli Politechniki Białostockiej. Ta uczelnia jest dla wielu absolwentów białostockiego „mechaniaka”  naturalną ścieżką kontynuowania edukacji i ważnym krokiem w budowaniu kariery zawodowej.

Od 8 kwietnia 2024 r. uczniowie białostockiego „mechaniaka” poznają przyszłych pracodawców i uczelnie, w których mogą zdobywać wiedzę po maturze.

W poniedziałek z uczniami spotkali się wykładowcy Wydziału Elektrycznego: dr inż. Anna Maria Białostocka, dr inż. Roman Trochimczuk, dr inż. Marcin Sulkowski, inż. Krzysztof  Moczulski. Swoją prezentację pn. „Cyfryzacja przemysłu – wyzwanie teraźniejszości!” uatrakcyjnili pokazami pomiarów wykonywanych kamerą termowizyjną, “umiejętnościami” robotów mobilnych, okularów wirtualnej rzeczywistości. Rozmawiali także o kierunkach realizowanych przez wydział, studenckim życiu oraz potencjalnych kierunkach zawodowych.

Stoisko Politechniki Białostockiej pojawiło się na minitargach edukacyjnych zorganizowanych przez ZSM we wtorek, 9 kwietnia.

– Tydzień Nauk Technicznych to święto w szkole związane z przedmiotami technicznymi – mówi Krzysztof Czerech – z-ca dyr. ds. Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 2 w Zespole Szkół Mechanicznych w Białymstoku. – Na Giełdzie Pracy gościmy Politechnikę Białostocką, bo część uczniów po szkole idzie do pracy, ale duża część idzie też na studia, a Politechnika Białostocka jest naturalną kontynuacją nauki po naszej szkole. Około 60% absolwentów, którzy decydują się na studia wybiera Wydział Mechaniczny, sam też jestem absolwentem tego wydziału.

Politechnika Białostocka na swoim stoisku w ZSM promowała 30 kierunków kształcenia, które są w ofercie edukacyjnej na rok akademicki 2024/2025. Przedstawiciele uczelni wyjaśniali, jak przebiega proces rekrutacji kandydatów na studia w Politechnice Białostockiej: od zapisów w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów, po otrzymanie informacji o zakwalifikowaniu na studia i złożenie niezbędnych dokumentów. Maturzyści dowiedzieli się również, jak postarać się o miejsce w domach studenta oraz na jakie wsparcie stypendialne mogą liczyć w czasie studiów.

Jedną z najważniejszych informacji, którą przekazywaliśmy uczniom „mechaniaka” jest możliwość wykorzystania wyniku końcowego z egzaminów zawodowych w rekrutacji na studia. Informacje jak to zrobić można znaleźć na stronie: Wzór rekrutacyjny

Dziękujemy za ciepłe przyjęcie!

(mr)