„BIM – modelowanie i zarządzanie informacją o budynku” to unikalny kierunek studiów II stopnia w Polsce.
Dla kogo ten kierunek?
Skrót BIM oznacza Building Information Modeling – rozbudowane narzędzie organizacji pracy, które zdobywa coraz większą popularność w branży budowlanej na całym świecie. W Polsce korzystają z niego największe firmy budowlane: Skanska, Budimex, Strabag, Unibep, Danwood, Instal Białystok, JAZ-BUD.
- Poznaj zasady cyfrowego modelowania obiektów budowlanych
- Naucz się projektować budynki z wykorzystaniem technologii BIM
- Uzyskaj kompetencje zawodowe umożliwiające szybki awans zawodowy w branży budowlanej
- Zdobądź wykształcenie pozwalające na uzyskanie uprawnień budowlanych (projektowych i wykonawczych)
Jeśli chciałbyś zdobyć nowe, przydatne kompetencje zawodowe, dzięki którym staniesz się jeszcze bardziej atrakcyjnym pracownikiem w branży budowlanej, w tym architektonicznej oraz instalacyjnej, to zdecyduj się na studia magisterskie na kierunku „BIM – modelowanie i zarządzanie informacją o budynku”.
Firmy poszukują obecnie wykwalifikowanych pracowników, którzy posiadają wiedzę z zakresu nowoczesnego i zintegrowanego projektowania architektonicznego, konstrukcyjnego oraz instalacyjnego współczesnych obiektów budowlanych. BIM to umożliwia! Dzięki Building Information Modeling tworzenie projektu budynku w 3D, planowanie zmian czy wychwytywanie błędów staje się dużo prostsze.
Takie podejście pozwala na szybszy przepływ informacji między poszczególnymi uczestnikami procesu inwestycyjnego, co przekłada się na eliminację błędów projektowych (np. kolizji między elementami budynku) oraz obniżenie kosztów budowy. Cyfrowy model obiektu na etapie eksploatacji pozwala efektywnie zarządzać budynkiem i na bieżąco monitorować jego stan techniczny.
Zachęcamy do aplikowania!
Na studia drugiego stopnia na kierunku „BIM – modelowanie i zarządzanie informacją o budynku” zapraszamy absolwentów kierunków inżynierskich: architektury, budownictwa, inżynierii środowiska oraz kierunków pokrewnych.
Absolwenci kierunku BIM będą mogli podjąć pracę w przedsiębiorstwach projektowych, wykonawczych, deweloperskich, w nadzorze budowlanym, czy przemyśle materiałów budowlanych. Jako specjaliści w obszarze BIM mogą pracować też w instytucjach publicznych oraz innych jednostkach administracji związanej z budownictwem, transportem i architekturą. Na rynku pracy jest obecnie zapotrzebowanie na takich specjalistów.
Student kierunku „BIM – modelowanie i zarządzanie informacją o budynku” zdobędzie wiedzę z zakresu stosowania oprogramowania komputerowego wspomagającego analizę i projektowanie oraz zarządzanie procesem budowlanym w ujęciu BIM. Pozna metody, techniki i narzędzia stosowane przy rozwiązywaniu złożonych zadań inżynierskich oraz w rozszerzonym zakresie zasady normowe, przepisy i wytyczne dotyczące projektowania obiektów budowlanych oraz ich elementów. Nauczy się obsługi specjalistycznego oprogramowania, stosowanego przez profesjonalistów, np. Autodesk Revit, Robot Structural Analysis, Tekla Strucutres, Allplan, ArchiCAD i wiele innych! Z pomocą poznanych narzędzi, absolwent kierunku będzie w stanie ocenić zagrożenia przy realizacji przedsięwzięć budowlanych i wdrożyć odpowiednie zasady bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.
Uwaga! Rejestracja i zapisy kandydatów prowadzone są w systemie IRK do 6 lipca, do godz. 15. Liczba miejsc jest ograniczona do 30. Zajęcia na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku rozpoczną się w październiku 2021 r.
Obejrzyj film Autodesk Building Solutions: