Mgr Magdalena Narewska-Świrydziuk jest psychologiem. W Biurze ds. Osób z Niepełnosprawnościami udziela nieodpłatnych porad psychologicznych osobom będącym w trudnej sytuacji osobistej i ze szczególnymi potrzebami.
Nieodpłatna pomoc psychologiczna, jakiej udziela psycholog mgr Magdalena Narewska-Świrydziuk, skierowana jest do osób wymagających dodatkowego wsparcia i rozwiązań, które umożliwiają równoprawne uczestnictwo w życiu społecznym, a także osobom, które przeżywają kryzys zdrowia psychicznego lub po prostu szukają konsultacji psychologicznej. Wsparcie skierowane jest do pracowników i studentów Politechniki Białostockiej.
Porady psychologiczne w Politechnice Białostockiej – Magdalena Narewska-Świrydziuk
– Pojęcie osób ze szczególnymi potrzebami jest bardzo szerokie i obejmuje różnorodne grupy ludzi, które mogą wymagać wsparcia w różnych aspektach życia. Osoby z niepełnosprawnościami, w tym fizycznymi i intelektualnymi, a także osoby w spektrum autyzmu, często potrzebują dostosowanych rozwiązań, które umożliwiają im funkcjonowanie w społeczeństwie. Warto również zauważyć, że wsparcie to może przybierać różne formy, od dostosowania przestrzeni publicznych , przez programy edukacyjne, aż po wsparcie psychologiczne. Osoby w ciąży lub starsze mogą także potrzebować szczególnych rozwiązań – wyjaśnia psycholog.
Indywidualne konsultacje trwają około 50 minut i można je przeprowadzić w różnych formach. Na przykład stacjonarnie, umawiając się na spotkanie osobiste, mailowo lub telefonicznie.
– W przypadku wsparcia jednorazowego, często chodzi o szybkie rozwiązanie konkretnego problemu, natomiast wsparcie długofalowe może obejmować regularną pomoc, czy też program rozwoju osobistego – wyjaśnia mgr Magdalena Narewska-Świrydziuk.
Politechnika Białostocka oferuje udzielanie wsparcia psychologicznego studentom nakierowanego na:
- pokonywanie barier w studiowaniu wynikających z trudności natury poznawczej lub emocjonalno-motywacyjnej;
- radzenie sobie ze stresem;
- działania edukacyjne i prewencyjne dotyczące zdrowia psychicznego;
- wsparcie w sytuacji doświadczania kryzysu zdrowia psychicznego;
- radzenie sobie z wyzwaniami dnia codziennego;
- satysfakcjonujące spełnianie się w relacjach z innymi ludźmi;
- efektywne uczenie się i studiowanie;
- nadrabianie ew. zaległości w studiach;
- realizację zadań;
- skuteczne zarządzanie własnym czasem;
- podejmowanie i realizowanie ambitnych wyzwań życiowych.
Magdalena Narewska-Świrydziuk: Udzielanie wsparcia psychologicznego pracownikom nakierowanego na:
- przygotowywanie i prowadzenie zajęć z osobami ze szczególnymi potrzebami;
- poszukiwanie rozwiązań sytuacji trudnych i nietypowych w trakcie zajęć dydaktycznych oraz w relacjach ze studentami poza salą wykładową;
- wypracowywanie adekwatnych, skutecznych i możliwych do zastosowania form wsparcia studentów ze szczególnymi potrzebami.
- podejmowanie działań profilaktycznych w trakcie zajęć, dyżurów oraz w relacjach ze studentami, służących ograniczeniu ryzyka pojawienia się zachowań niepożądanych u studentów;
- radzenie sobie ze stresem;
- działania edukacyjne i prewencyjne dotyczące zdrowia psychicznego;
- wsparcie w sytuacji doświadczania kryzysu zdrowia psychicznego;
- radzenie sobie z wyzwaniami dnia codziennego;
- satysfakcjonujące spełnianie się w relacjach z innymi ludźmi.
Gdzie, kiedy, kontakt
Punkt wsparcia mieści się w budynku ogólnotechnicznym Politechniki Białostockiej. Jest to pokój B-13 w łączniku tuż przy Akademickim Licem Ogólnokształcącym Politechniki Białostockiej.
Wsparcie udzielane jest w każdy wtorek, środę i czwartek w godzinach 16 – 19. Więcej informacji dotyczących porad i wsparcia psychologicznego można znaleźć na stronie: https://pb.edu.pl/pomoc-psychologiczna/
Aby umówić się na konsultację, prosimy o kontakt poprzez wysłanie wiadomości mailowej pod adresem m.narewska@pb.edu.pl lub telefonicznie dzwoniąc bądź wysyłając wiadomość SMS pod numer 797 520 670.
Zobacz też: Pierwszy Dzień Kobiet i Mężczyzn w Politechnice Białostockiej. Odkrywaliśmy nasze supermoce!
(jd)