Na to spotkanie przyjechały tłumy maturzystów z całego województwa mazowieckiego! Podczas Warszawskiego Salonu Maturzystów Politechnika Białostocka promowała bogatą ofertę kierunków wśród potencjalnych kandydatów na studia.

Warszawski Salon Maturzystów należy do serii spotkań edukacyjnych, organizowanych co roku przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. W tym roku wydarzenie odbyło się w dniach 14-15 września 2023 r. w gmachu głównym Politechniki Warszawskiej.

W programie Salonu były prezentacje specjalistów z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie oraz targi edukacyjne. W gronie 45 wystawców nie mogło zabraknąć Politechniki Białostockiej! Dla wielu uczniów z Mazowsza studia w Białymstoku są atrakcyjne pod względem lokalizacji, mniejszej konkurencji w rekrutacji, a także niższych kosztów utrzymania.

Na uczelnianym stoisku rozdawaliśmy uczestnikom Salonu materiały promocyjne i zachęcaliśmy młodych ludzi do studiowania w Politechnice Białostockiej na jednym z 29 kierunków I stopnia. Podpowiadaliśmy również, jak zaplanować strategię i skutecznie rekrutować na studia, które otworzą drogę do udanej kariery zawodowej.

Mówiliśmy także o:

• zasadach rekrutacji na studia na rok akademicki 2024/25
  • egzaminach wstępnych z rysunku (które obowiązują tylko na kierunki realizowane na Wydziale Architektury)
  • warunkach zamieszkania w domach studenta
  • fantastycznych kołach naukowych, w których można rozwijać swoje pasje
  • konkursach, w których można wygrać indeks na studia
  • przedmiotach, które warto dodatkowo zdawać na maturze, żeby zwiększyć swoje szanse dostania się na wymarzony kierunek studiów
  • a także o tym, jak w rekrutacji na studia wykorzystać wynik z egzaminów zawodowych.

Warszawski Salon Maturzystów jest ważnym punktem na mapie edukacyjnych spotkań naszej uczelni z maturzystami 2024. Politechnika Białostocka była obecna 6 września na Salonie Maturzystów Lublinie. 8 września taki event odbył się też w Białystoku. Przed nami jeszcze Olsztyński Salon Maturzystów, który odbędzie się 22 września w Centrum Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego na ul. Kurta Obitza 1.

Sprawdź:

Politechnika Białostocka na Salonach Maturzystów 2023
Relację z Białostockiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2023!
Relację z Lubelskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2023!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Warszawskiego Salonu Maturzystów: