5 września rozpoczął się Lubelski Salon Maturzystów – pierwsze z serii spotkań edukacyjnych organizowanych co roku przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Z przyszłymi maturzystami spotkała się również Politechnika Białostocka. Jej stoisko jak zwykle cieszyło się sporym zainteresowaniem wśród potencjalnych kandydatów na studia!

Pierwszy dzień na Lubelskim Salonie Maturzystów Perspektywy 2023! Uzbrojeni w materiały promocyjne i przygotowani na krzyżowy ogień pytań, zachęcaliśmy młodych ludzi do studiowania na jednym z 29 kierunków I stopnia na 6 wydziałach naszej Uczelni.

O co pytali młodzi? Oto TOP najczęściej zadawanych pytań:

• Jak wygląda rekrutacja w PB?
  • Czy ciężko się dostać do nas na studia?
  • Jaki przedmiot dodatkowy na maturze jest brany pod uwagę na danym kierunku?
  • Czy nasza Uczelnia oferuje tylko typowo techniczne studia?
  • Jakie perspektywy zawodowe mają nasi absolwenci?

Salon w Lublinie zainaugurował nasze spotkania z przyszłymi maturzystami, które odbywają się w całej Polsce. Organizatorem jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy.

To jest pierwszy salon, który odbywa się w Lublinie, na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jest to inauguracja zarazem Salonu Lubelskiego i kampanii ogólnopolskiej. W tym roku Perspektywy organizują 14 salonów maturzystów w 16 głównych ośrodkach akademickich. Salon Maturzystów to miejsce, gdzie matura spotyka się ze studiami. Przychodzą uczniowie najstarszych klas techników, spotykają się z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, którzy będą organizować egzaminy i mogą poradzić, jak się przygotować do różnych przedmiotów. Jednocześnie spotykają się z uczelniami, z ofertą uczelni – mówił Waldemar Siwiński z Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Nasza Uczelnia organizuje szereg wydarzeń, podczas których przyszli studenci mogą poznać bliżej korzyści wynikające z podjęcia studiów u nas. Ale dopiero bezpośredni kontakt pokazuje, czego oczekują i czego szukają młodzi ludzie. Stąd każdego roku uczestniczymy w spotkaniach Salonu Maturzystów.

Bardzo cieszymy się, że w tym gronie wielu uczelni z całej Polski znajduje się mocna reprezentacja Białegostoku Politechnika Białostocka. Cieszymy się, że nasza współpraca, także w tym obszarze, będzie kwitła – mówiła Ewa Kula z Akademii Nowoczesnych Mediów i Komunikacji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła 2, który jest gospodarzem, współorganizatorem Lubelskiego Salonu Maturzystów.

A jakie wrażenia po pierwszym dniu Salonu Lubelskiego mieli przyszli studenci, czy znają naszą Uczelnię?

– Białystok zainteresował mnie pod względem architektury, bo to jednak wydział, który marzy mi się. Przygotowuję się do egzaminów na Politechnice Białostockiej. Słyszałam bardzo dobre opinie o Wydziale Architektury – zdradziła nam Dominika Pataj, jedna z uczestniczek wydarzenia.

Z kolei inna uczestniczka wydarzenia stawia na zupełnie inny, bo ścisły kierunek studiów.

– Bardzo chciałabym iść na biotechnologię do Białegostoku. Jestem zakochana w tym mieście! – z entuzjazmem mówiła Julka Pieniak.

Jedni mają już określoną wizję swojej ścieżki edukacyjnej, inni wciąż są niezdecydowani, jak na przykład Olivier Latek, uczeń IV klasy liceum.

Zainteresowała mnie ciekawa oferta Politechniki Białostockiej, która ma fajne kierunki studiów. Na pewno rozważę, czy chcę właśnie na niej kontynuować moją naukę.

6 września widzimy się jeszcze w Lublinie. Później czekają nas kolejne spotkania z przyszłymi Maturzystami:

Podczas Salonów w Lublinie, Warszawie i Olsztynie będziemy promować naszą uczelnię i miasto wraz z Uniwersytetem w Białymstoku i Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku. Nasze wspólne stoisko pod hasłem „Studiuj w Białymstoku” to część kampanii prowadzonej przez Urząd Miejski w Białymstoku z trzema największymi uczelniami w regionie.

Najbliższy Salon będzie w Białymstoku! Warto nas odwiedzić, by poznać naszą ofertę edukacyjną, nasz potencjał i dowiedzieć się więcej o kierunkach studiów. Ogromną wartością  będą z pewnością wykłady ekspertów z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży!

WAŻNA INFORMACJA! Wstęp na Salon Maturzystów jest wolny! Na prezentacje dotyczące przedmiotów maturalnych warto się wcześniej zarejestrować. LINK do rejestracji: https://t.ly/dkV02

Więcej informacji o Politechnice Białostockiej na Salonach Maturzystów znajdziesz na stronie

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z pierwszego dnia Lubelskiego Salonu Maturzystów:

#studiujdlasiebie #studiujnaPB

(mz)