// tylko V12 // tylko V13 i nowsze
Zaznacz stronę

29 kierunków studiów I stopnia w sercu zielonych płuc Polski, w otoczeniu puszcz i parków narodowych, przedstawiła Politechnika Białostocka podczas Lubelskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2024. W wydarzeniu wzięło udział blisko 6 tysięcy uczniów!

Sześć wydziałów największej uczelni technicznej w północno-wschodniej Polsce prowadzi zarówno tradycyjne kierunki studiów jak budownictwo, elektrotechnika, czy mechanika i budowa maszyn, ale też stwarza możliwość zdobycia tytułu inżyniera leśnictwa, architektury krajobrazu, czy cyfryzacji przemysłu. Wielkim powodzeniem cieszą się studia I stopnia na kierunkach grafika czy wyjątkowo obleganym zarządzaniu finansami i rachunkowością. Co ważne, uczelnia ściśle współpracuje z lokalnymi przedsiębiorcami i przedstawicielami światowych koncernów. Dzięki temu, już podczas studiów wielu przyszłych inżynierów znajduje dobrze płatną pracę i kontynuuje naukę na studiach magisterskich.

Szukając uczelni patrzę na kierunek studiów, perspektywy zawodowe absolwentów oraz na to, jakie warunki oferuje młodym dane miasto. Ważna jest komunikacja, dostępność różnych miejsc i to, czy można znaleźć jakąś pracę w czasie studiów – powiedział Maks, który przyszedł na Lubelski Salon Maturzystów Perspektywy 2024 na kilka tygodni przed wyborem przedmiotów, jakie będzie zdawał podczas egzaminu maturalnego w 2025 roku.

Bo każdy salon maturzystów to również okazja do skorzystania z wykładów ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, którzy wyjaśniają choćby zasady oceniania prac maturalnych z najczęściej wybieranych przedmiotów.

Uczniowie szkół ponadpodstawowych z województwa lubelskiego rozumieją potrzebę studiowania.

Dla mnie studiowanie jest po prostu inwestycją w siebie – powiedziała Martyna. – Chcę wybrać jakieś inne miasto niż Lublin, żeby uciec od rutyny, żeby to była nowa ścieżka w życiu.

Wielu młodych ludzi waha się przed wyborem studiów technicznych. A przecież Politechnika Białostocka prowadzi kierunki studiów I stopnia związane ze sztuką jak architektura, medycyną (inżynieria biomedyczna), rolnictwem (inżynieria rolno-spożywcza), czy niezwykle popularną informatykę, bądź automatykę i robotykę. Co ważne – podczas pierwszego semestru organizowane są bezpłatne zajęcia wyrównawcze dla osób, które chciałyby uzupełnić luki w wiedzy z zakresu matematyki.

Jak przygotować się do egzaminu maturalnego z matematyki, języka polskiego, czy języka obcego będzie można dowiedzieć się już 13 września podczas Białostockiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2024 na kampusie Politechniki Białostockiej. W programie są m.in. prezentacje Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży, które odbędą się w aulach Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku (ul. Wiejska 45 E) i towarzyszące wykładom stoiska szkół wyższych.

W Centrum Nowoczesnego Kształcenia PB na przyszłych inżynierów będą czekali najbardziej kreatywni studenci-wynalazcy z studenckich kół naukowych działających w Politechnice Białostockiej oraz bezpłatne napoje, lody i inne atrakcje.

Szczegóły na: https://pb.edu.pl/i/w6gt

Politechnika Białostocka będzie prezentować swój potencjał również:

W Łodzi i Warszawie, podobnie jak w Lublinie, Politechnika Białostocka będzie czekać na kandydatów na wspólnym stoisku wraz z Uniwersytetem w Białymstoku oraz Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku. Pod hasłem „Studiuj w Białymstoku” trzy największe uczelnie publiczne promują studia w stolicy Podlaskiego w ramach kampanii Miasta Białystok.

Więcej informacji: