// tylko V12 // tylko V13 i nowsze
Zaznacz stronę
Człowiek wielu talentów! Paweł Gąsowski (pseudonim Gązo), student III. roku ekoenergetyki na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej współtworzy firmę Trapiwnica, która jest „4 w 1”: wytwórnią muzyczną, studiem nagraniowym, marką odzieżową i działem wideo. Jak łączy tworzenie muzyki z nauką? Gdzie widzi siebie w przyszłości ? Jaką współpracę planuje z Politechniką Białostocką?  

Opowiedz nam o swojej pasji.

Paweł Gązo Gąsowski: Moją pasją jest tworzenie muzyki w stylu trap, rap, hip hop, r&b oraz prowadzenie własnej działalności, którą również mogę nazwać pasją. Świetnie się w tym odnajduję. Wraz z grupą kilkunastu znajomych powołaliśmy do życia grupę Trapiwnica, w której tworzymy muzykę. Efekty naszej działalności artystycznej można znaleźć na każdej platformie streamingowej, zarówno na YouTube, Spotify, Tidal, Apple Music, jak i Amazon Music.

Własna działalność? Na czym dokładnie ona polega?

– Nasza firma ma cztery gałęzie. Funkcjonuje jako wytwórnia muzyczna, studio nagraniowe, dział video oraz nasza własna marka odzieżowa. Staramy się rozwijać każdy z działów, za które odpowiadają odpowiednie osoby. Ja zajmuję się po trochu wszystkim, m.in. prowadzę naszą księgowość, zajmuję się rozliczeniami oraz oczywiście, szeroko pojętą działalnością studia i wytwórni.

Jak Twoje artystyczne zainteresowania mają się do kierunku studiów?

– Studiuję na kierunku Ekoenergetyka na Wydziale Elektrycznym. Na studia poszedłem 3 lata temu, ale muzykę na poważnie tworzę dopiero od ponad roku. Tak naprawdę po liceum nie do końca wiedziałem, co chcę robić w życiu, ale ze wszystkich kierunków, jakie były na Politechnice najbardziej spodobała mi się Ekoenergetyka. To dla mnie najciekawszy kierunek. W ciągu trzech lat bardzo dużo się w moim życiu wydarzyło i moje ścieżki gdzieś indziej mnie zaprowadziły. Jednak już za rok uzyskam tytuł inżyniera i z tym też poniekąd wiążę swoją przyszłość. Oczywiście wszystko zależy od bardzo wielu zmiennych, ale moim zdaniem dobrze mieć wybór i nie zamykać się na jedną opcję. Ja sobie sam stworzyłem nowe możliwości. Mogę specjalizować się w ekoenergetyce i odnawialnych źródłach energii i jednocześnie iść w kierunku, w którym teraz najbardziej się rozwijam, czyli prowadzenia działalności w branży muzycznej oraz odzieżowej.

Opowiedz o swoim projekcie związanym z nadchodzącymi Juwenaliami.

– Cieszymy się, że mamy szansę współpracować z Politechniką Białostocką. Uczelnia zaufała naszemu działowi wideo, który chcemy mocno rozwijać. Cały projekt na nadchodzącą imprezę dla studentów tworzymy od podszewki. Zapewniamy całą obsługę. Jako dział wideo tworzymy klip, jako studio muzyczne – przygotowujemy podkład muzyczny oraz tekst i wokal. Kostiumy zapewnia nam własna marka odzieżowa. Wszystko jest na naszych zasadach. Bardzo fajnie, że możemy taki projekt realizować i w dodatku możemy bardzo swobodnie się w nim czuć.