Zaznacz stronę
Wydział Architektury oraz Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku zaprezentowały się podczas pierwszego dnia Dni Otwartych Politechniki Białostockiej 2021. Przyszli studenci poznali łącznie 10. kierunków studiów I stopnia, które oferuje Politechnika Białostocka.
Studentki Wydziału Architektury w telewizyjnym studiu Platon TV wyjaśniały przyszłym studentom, dlaczego zdecydowały się na studia na Politechnice Białostockiej.

– Architektura wcześniej nie była w mojej głowie. Myślałam o innych kierunkach, jednak w przerwie przed maturą zdecydowałam się na ten kierunek – mówiła Anna Niewęgłowska, studentka II semestru architektury.

– Wcześniej nie byłam pewna czy nadaję się na architekturę. Myślałam, że gorzej rysuję, miałam kilka kierunków do wyboru, również na Uniwersytecie Medycznym, ale zdecydowałam się na Politechnikę – dodawała Ewa Niewiarowska, studentka II semestru architektury.

Nie zabrakło też podpowiedzi, jak dobrze zdać egzamin z rysunku.

– Na pewno trzeba dużo ćwiczyć, no i stawiać odważnie kreski – podpowiadała Ewa Niewiarowska.. Trzeba tak zrobić, żeby nasza praca się wyróżniła.

Architektura, architektura wnętrz i grafika to trzy kierunki studiów I stopnia, jakie można studiować na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej.

Natomiast Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku proponuje przyszłym studentom siedem kierunków studiów I stopnia.

To:

  • architektura krajobrazu,
  • biotechnologia,
  • budownictwo,
  • gospodarka przestrzenna,
  • inżynieria rolno-spożywcza,
  • inżynieria środowiska,
  • leśnictwo.

– Bardzo długo zastanawiałem się nad wyborem odpowiedniej uczelni. Politechnikę Białostocką wybrałem ze względu na wyjątkowe walory przyrodnicze, jakimi charakteryzuje się Podlasie – mówił Tomasz Pawłowicz z VI semestru leśnictwa na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku. – Ponadto Instytut Nauk Leśnych ma swoje laboratoria w Hajnówce, w pobliżu Puszczy Białowieskiej. Tu organizowane są liczne zajęcia terenowe oraz ćwiczeniowe, które dają wyjątkową możliwość rozwoju, której nie daje żadna inna uczelnia w Polsce.

– Mimo, że byłam w szkole średniej w liceum, stwierdziłam, że przyda mi się bardziej techniczne wykształcenie, które pozwoli łatwiej zdobyć zawód – opowiadała Emilia Ramatowska, studentka II semestru biotechnologii.

Dni Otwarte Politechniki Białostockiej potrwają do środy. Przyszli studenci dowiedzą, jak wygląda studiowanie na konkretnym wydziale, jak przebiega proces rekrutacji, jak rozwijać swoje pasje w kołach naukowych, na jakich zagranicznych uczelniach mogą studiować w ramach programu Erasmus+, czego nauczą się na wymarzonym kierunku i gdzie znajdą pracę po ukończeniu studiów. Studenci Politechniki Białostockiej podpowiedzą, jak zrobić pierwsze kroki na uczelni. Uczestnicy dowiedzą się też, jak znaleźć miejsce w akademiku.

Dni Otwarte można śledzić na YouTube Politechniki Białostockiej 

23 marca zaprezentują się:
godz. 10 – Wydział Elektryczny
godz. 12 – Wydział Mechaniczny

a 24 marca:
godz. 10 – Wydział Inżynierii Zarządzania
godz. 12 – Wydział Informatyki

Politechnika Białostocka to największa uczelnia techniczna w regionie północno-wschodniej Polski. Już od ponad 70 lat kształci inżynierów i młodych naukowców, a jej absolwenci to specjaliści, cenieni na rynku pracy. W Politechnice Białostockiej kształci się blisko 7 000 studentów. Studiują na nowoczesnych kierunkach, których program konsultowany jest z największymi pracodawcami w regionie. Studenci korzystają z nowocześnie wyposażonych laboratoriów, bogatego księgozbioru uczelnianej Biblioteki, lektoratów języków obcych, Centrum Kształcenia Zdalnego oraz Akademickiego Centrum Sportu.