// tylko V12 // tylko V13 i nowsze
Zaznacz stronę

Łączymy korzyści! Podczas Białostockiego Salonu Maturzysty Perspektywy 2022, który odbędzie się 23 września na kampusie Politechniki Białostockiej, oferujemy moc atrakcji. Uczniowie szkół ponadpodstawowych z regionu nie będą narzekać na nudę! W ramach wydarzenia przygotowujemy do matury, prezentujemy ofertę edukacyjną naszej Uczelni, ale i na żywo pokazujemy, to co, co buduje naszą wyjątkowość – projekty studenckich kół naukowych.

Już we wrześniu ruszy wielka machina przedmaturalnych przygotowań. Włączamy się w działania służące przyszłym maturzystom i jako gospodarz tegorocznej edycji Salonu Maturzystów kładziemy szczególny nacisk na praktyczny wymiar wydarzenia, ale i atrakcyjną formę, która przyciągnie uczniów, nauczycieli i rodziców. Od lat współpracujemy z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży, którzy w tym roku udzielą merytorycznych porad dotyczących zasad nowej matury. Ogromnym wsparciem są eksperci z Politechniki Białostockiej, którzy będą prowadzić wykłady tematyczne – dotyczące rekrutacji na studia na PB oraz przygotowujących z matematyki. Wyjątkową atmosferę i atrakcyjną oprawę zapewnią spektakularne efekty działalności studentów w ramach kół naukowych.

Poszczególne wydarzenia odbędą się w dwóch miejscach na kampusie Politechniki Białostockiej: na Wydziale Elektrycznym oraz w Centrum Nowoczesnego Kształcenia.

🚩Wydarzenia na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej, godz. 9.00-15.00:

  • spotkania z ekspertami z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży, którzy zaprezentują zmiany, jakie zajdą w egzaminie maturalnym w roku 2023, przybliżą przedmioty obowiązkowe i najczęściej wybierane przedmioty dodatkowe, a także zasady matury opartej na dotychczasowej podstawie programowej, która dotyczy uczniów techników.
  • przedstawiciele lokalnych uczelni wyższych wyjaśnią zasady rekrutacji i podpowiedzą, jaki kierunek studiów wybrać.
  • na stoisku Politechniki Białostockiej przyszli studenci uzyskają kompleksowe informacje na temat 29 kierunków studiów na 6 wydziałach i otrzymają praktyczne wskazówki, które pomogą im w wyborze naszej Uczelni.

 

 

 

 

🚩Wydarzenia w Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej, godz. 9.00-15.00:

 

 

 

 

W ramach wydarzenia swoje stoiska zaprezentuje 16 studenckich kół naukowych z PB:

Wydział Architektury Politechniki Białostockiej

  • SKN Cave – mają zajawkę na VR, ogarniają projekty 3D, wykorzystują innowacje i oprogramowanie AuReLa.
  • Koło Naukowe „Forma” – specjaliści od sztuk wizualnych i działań przestrzennych. Co robią? M.in.: krzesła z recyclingu, instalacje artystyczne i przedmioty codziennego użytku.
  • mała Architektura – drążą temat przestrzeni miejskiej wśród najmłodszych i zaszczepiają w nich upodobanie do estetyki. Przekazują w przystępny sposób wiedzę o architekturze oraz naszym dziedzictwie lokalnym.
  • Koło-Miasta – działają w obszarze urbanistyki, przekształceń miast oraz innych aspektów doświadczania przestrzeni.

Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej

  • Con-krecik – tworzą innowacyjne materiały i rozwiązania w eko budownictwie. Rozwijają zainteresowania związane z technologią betonu, prefabrykacją oraz wykorzystywaniem materiałów odpadowych w budownictwie.
  • Ciepłownik – nie straszne im sieci sanitarne, centralne ogrzewanie, wentylacja czy klimatyzacja! Zajmują się tym, co na czasie!

Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej

  • Mobilne Systemy Inteligentne – programują roboty, które na ringu walczą w sumo pojedynku. Organizują też turnieje robotów, w tym znane – ogólnopolskie zawody Eastrobo.  Studenci mają szansę poszerzać w kole swoją wiedzę z dziedziny sztucznej inteligencji i systemów samouczących. 
  • Koło Naukowe Twórców Gier Vector skupia pasjonatów technologii VR. Jednym z ich projektów jest stworzenie wirtualnego modelu mieszkania, które będzie elementem gry, pokazującej jak wygląda życie osób cierpiących na chorobę Alzheimera.

Wydział Elektryczny Politechniki Białostockiej

  • Studenckie Koło Naukowe Systemów Wbudowanych „W sieci rzeczy” – tworzą inteligentne urządzenia, z którymi możemy się komunikować! Przykładem jest lustro, które podaje prognozę pogody.
  • Studenckie Koło Naukowe Elektroniki Samochodowej – zajmuje się systemami zdalnej diagnostyki samochodowej. Projektują i testują elektronikę w samochodach.
  • Koło Naukowe IO – tworzą innowacje techniczne i zgłębiają elektronikę. Członkowie koła projektują zarówno zdalnie sterowane samochody, jak i rowery elektryczne!

Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej

  • Koło „BiznesIK – Biznes Inwestycje Księgowość” – zajmuje się dziedziną finansów, ekonomii i rachunkowości. Dyscypliny te są ze sobą wzajemnie powiązane i tylko kompleksowe ich ujęcie warunkuje prawidłowe rozumienie procesów i relacji zachodzących w gospodarce rynkowej, przedsiębiorstwach oraz sferze finansów publicznych.

Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej

  • sekcja Cerber Motorsport z Koła Naukowego AUTO-MOTO-CLUB – co roku konstruują nowy bolid, który ściga się na największych torach Formuły Student. Jako pierwszy polski team Cerber Motorsport stanął na podium zawodów Formula SAE Italy w 2016 roku. Te zawody przyniosły również drugie miejsca w konkurencjach: Acceleration, Endurance i Skidpad. Kolejne lata to również seria sukcesów. W tym roku bolid CMS-08 zajął 2. miejsce w kategorii Engineering Design Event w Formula SAE Italy oraz 1. miejsce miejsce w konkurencji Acceleration i 3. miejsce w konkurencji Endurance and efficiency podczas Formula Student Czech Republic.
  • Bioinvention” – ich projekty mają unikatowy charakter. Potrafią opracować konstrukcję biosensora do wykrywania celiakii, jak i zbudować skaner 3D do projektowania i wytwarzania gorsetów ortopedycznych.
  • Orthos – projektują innowacyjne urządzania rehabilitacyjne, konstrukcje ortopedyczne, pomagając ludziom z niepełnosprawnościami. Kamizelka do przytulania, tunel sensoryczny, orteza wydrukowana na drukarce 3D– to wszystko ich dzieła.
  • Sekcja SumoMasters z Koła Naukowego Robotyków – studenci projektują tu autonomiczne roboty Sumo, które samodzielnie wykrywają przeciwnika i starają się podczas walki wypchnąć go za matę. Roboty SumoMasters brały udział w wielu międzynarodowych zawodach. W 2017 roku w Japonii drużyna z Politechniki Białostockiej zdobyła 1. miejsce i została najlepszą na świecie ekipą startującą w kategorii Mega Sumo. W historii tych prestiżowych zawodów żadna konstrukcja z Polski nie zaszła tak daleko!

[row]
[column md=”4″]

[/column]
[column md=”4″]

[/column]
[column md=”4″]

[/column]
[/row]

 

Logo Baristacja

 

 

Dodatkową atrakcją w Centrum Nowoczesnego Kształcenia będzie bezpłatna kawa serwowana przez Baristację oraz fotobudka, w której można zrobić sobie selfie ze znajomymi.
Zgłodniali mogą też na terenie kampusu znaleźć coś do przegryzienia – menu przekąsek dostępne w Klubie Gwint.

23 września zapraszamy na Politechnikę Białostocką!

Lokalizacje wydarzeń:

🚩Wydział Elektryczny Politechniki Białostockiej, ul. Wiejska 45D

🚩Centrum Nowoczesnego Kształcenia, ul. Zwierzyniecka 16

Wszystkich, którzy chcą dzielić z nami swoją pasję – zachęcamy do przyłączenia się do studenckich kół naukowych INFORMACJE

Warto też poznać naszą Uczelnię oglądając WIDEO!

Pełna oferta naszych kierunków studiów TUTAJ 

Studenckie Koła Naukowe PB

Studenckie Koła Naukowe PB

 

 

 

 

 

 

#matura2023

#studiujnaPB

(mz)