Chętni do skorzystania z tej szansy powinni postępować zgodnie z informacjami podanymi w Internetowej Rejestracji Kandydatów Politechniki Białostockiej (irk.pb.edu.pl). Pierwszym krokiem jest zarejestrowanie się w systemie IRK lub zalogowanie się na konto już założone. Kolejne etapy rekrutacji to: uzupełnienie danych kandydata, wniesienie opłaty rekrutacyjnej, zapisanie się na wybrany kierunek.
W dniach 26-27 lipca 2024 r. (w godz. 8-15) oraz 29 lipca 2024 r. (w godz. 8-15) kandydaci powinni odwiedzić właściwą Wydziałową Komisję Rekrutacyjną. Tu muszą złożyć komplet wymaganych dokumentów oraz złożyć podanie o przyjęcie w ramach wolnych miejsc (wzór podania jest dostępny na miejscu).
Podania o przyjęcie w ramach wolnych miejsc mogą złożyć zarówno kandydaci, którzy do tej pory nie brali pod uwagę studiów w Politechnice Białostockiej, jak i ci, którzy próbowali dostać się na swój wymarzony kierunek studiów z szerokiej oferty edukacyjnej uczelni, ale z różnych powodów ten plan im się nie powiódł.
Jest to też okazja do tego, aby kandydat, który już potwierdził chęć studiowania w Politechnice Białostockiej, mógł dokonać zmiany wybranego przez siebie kierunku studiów.
Kandydat aplikujący w ramach wolnych miejsc na studia powinien mieć dokument uprawniający do podjęcia studiów, którym jest świadectwo dojrzałości (w przypadku studiów I stopnia) lub dyplom ukończenia studiów I stopnia (w przypadku rekrutacji na studia II stopnia). Pozostałe wymagane dokumenty (ankieta osobowa, podanie o elektroniczną legitymację studenta i inne) kandydat drukuje z systemu IRK.
Wyniki rekrutacji na studia stacjonarne zostaną ogłoszone 31 lipca 2024 r.
Dodatkowa rekrutacja kandydatów na studia stacjonarne I stopnia na kierunku inżynieria rolno-spożywcza oraz na studia II stopnia na kierunku BIM – modelowanie i zarządzanie informacją o budynku – zostały przeniesione na wrzesień br.
Linki:
Adresy Wydziałowych Komisji Rekrutacyjnych
Spis dokumentów wymaganych od kandydata na studia
oprac. Dział Dydaktyki i Rekrutacji Politechniki Białostockiej