Klub Uczelniany AZS Politechniki Białostockiej zaprasza reprezentacje szkół ponadpodstawowych do udziału w ogólnopolskim projekcie „Z SKS-u do AZS-u”. W dniach 23-27 września 2024 r. zorganizuje pierwsze białostockie eliminacje do tych zawodów. Rywalizacja zostanie rozegrana w obiektach sportowych Politechniki Białostockiej.

W projekcie „Z SKS-u do AZS-u” mogą wystartować reprezentanci szkół ponadpodstawowych: indywidualnie lub drużynowo. Podczas zawodów uczniowie będą mieć okazję do udziału w ciekawych konkurencjach, a także do poznania sportowej oferty uczelni i Akademickiego Związku Sportowego.

Po raz pierwszy w historii projektu zawody zostaną zorganizowane w Białymstoku! Ich wyniki będą przepustką do ogólnopolskiego finału rozgrywek, które odbędą się w Warszawie w grudniu tego roku.

Lokalne eliminacje „Z SKS-u do AZS-u” rozegrane zostaną w obiektach Akademickiego Centrum Sportu Politechniki Białostockiej przy ul. Wiejskiej 41 w dniach:

• 23 września (poniedziałek) – piłka siatkowa kobiet i mężczyzn
  • 24 września (wtorek) – futsal mężczyzn
  • 25 września (środa) – koszykówka kobiet i mężczyzn
  • 26 września (czwartek) – tenis stołowy kobiet i mężczyzn (zawody indywidualne)
  • 27 września (piątek) – ergometr wioślarski kobiet i mężczyzn (zawody indywidualne).

Udział w eliminacjach jest bezpłatny. Na zgłoszenia uczestników czekamy do 23 września do godz. 23:59. Formularze zgłoszeniowe należy przesłać na adres: d.szczerbinski@pb.edu.pl (dyscyplina sportu, nazwa szkoły, liczba zgłoszonych zawodniczek/zawodników, imię i nazwisko trenera, numer telefonu trenera). Uwaga! w turniejach gier zespołowych wyczerpano już limit uczestników – zgłoszenia są zamknięte.

Informacje na temat imprezy oraz niezbędne do udziału dokumenty dostępne są na stronie: www.azs.waw.pl/sksazs/

Eliminacje regionalne projektu „Z SKS-u do AZS-u” zostaną rozegrane w pięciu miastach: Katowice, Lublin, Wrocław, Białystok, Warszawa. Finał ogólnopolski odbędzie się w Warszawie w terminie 6-7.12.2024 r.

Organizatorem zawodów finałowych oraz koordynatorem zawodów eliminacyjnych jest Akademicki Związek Sportowy Warszawa. Organizator lokalnych zawodów eliminacyjnych to: Politechnika Białostocka, Klub Uczelniany AZS Politechniki Białostockiej i Klub Środowiskowy AZS Województwa Podlaskiego. Wydarzenie wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki.

(oprac. mr)