Jak zdobyć indeks na Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej? Biorąc udział w V. edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Uczniów Szkół Średnich BIZNES ZA MILION! To szansa dla kreatywnych i przedsiębiorczych uczniów, którzy zgłaszają swój pomysł na biznes o wartości do miliona złotych! Do wygrania indeksy na studia, iPhone, iPady i inne nagrody! Czekamy na zgłoszenia prac uczniowskich! Konkurs odbywa się pod patronatem Rektor Politechniki Białostockiej.

Już po raz piąty łowimy biznesowe talenty wśród uczniów szkół ponadpodstawowych w całej Polsce! Chcemy zainspirować młodzież do kreatywnego działania, promując edukację i przedsiębiorczość. Młode umysły to źródło innowacyjnych pomysłów i nieszablonowego podejścia do produktów i usług, które mogą służyć nam wszystkim. Wystarczy iskra, która pobudzi ich wyobraźnię. Taką iskrą jest wirtualny milion złotych! Co by zrobili z taką sumą? To okaże się niebawem.

Przepustka na studia!

Warto pogłówkować, bo do wygrania jest przepustka na studia! Nawet 10 indeksów na dowolny kierunek na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej: Logistyka, Zarządzanie, Zarządzanie i inżynieria produkcji, Turystyka i rekreacja, Zarządzanie finansami i rachunkowość.

Do wygrania są też atrakcyjne nagrody: iPhone i iPady!

Dodatkowo, dziesiątka finalistów weźmie udział w szkoleniu z autoprezentacji ”Sztuka Pitchowania: Efektywne Prezentacje Biznesowe”, które pomoże im przedstawić swoje pomysły przed kapitułą konkursu, zwiększając ich szanse na sukces. Szkolenie specjalnie dla nich zorganizuje Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Białostockiej, który oferuje także dla wybranego, finałowego pomysłu indywidualny program mentoringowy, mający za zadanie ich wesprzeć w dalszym rozwoju projektu.

Jeden z pomysłów finalistów ma szansę również na udział w indywidualnym programie mentoringowym Adama Zdanowicza, który podpowie zwycięzcom konkursu, jak rozwinąć swój projekt.

Nagradzamy ciekawe pomysły!

W ubiegłorocznej edycji zanotowaliśmy rekordową liczbę zgłoszeń, bo aż 51! Aplikacja do ogarniania ważnych wydarzeń, świąt czy imprez ze znajomymi pt. OGARNIJTO oraz projekt FIXALL, który nadaje drugie życie zepsutym przedmiotom – to laureaci konkursu z 2023 r., w którym nagrodzono 5 pomysłów o dużym potencjale wdrożenia i rozdano 8 indeksów na studia w Politechnice Białostockiej!

Zgłoszenia! Co należy zrobić?

Należy przesyłać pracę konkursową na e-mail: milion@pb.edu.pl, wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie konkursu: https://milion.pb.edu.pl/do-pobrania/
W zakładce „pliki do pobrania” znajduje się dodatkowe, bezpłatne narzędzie Kalkulator oceny opłacalności wraz z instrukcją i przykładową kalkulacją, który jest bardzo przydatny w wypełnieniu części finansowej formularza.Formularze konkursowe z pomysłami uczniów będą przyjmowane od 15 października do 4 listopada 2024 roku. Uczniowie mogą się zgłaszać indywidualne lub w dwuosobowych zespołach.

Dwa etapy konkursu

Konkurs odbywa się w dwóch etapach. W pierwszym etapie konkursu zostanie wyłonionych nie więcej niż 10 finalistów! Liczy się:

• oryginalność i kreatywność projektu,
  • poprawność przyjętych założeń,
  • merytoryczna jakość opracowania treści zawartych w formularzu.

Lista finalistów pierwszego etapu zostanie ogłoszona na stronie internetowej konkursu do 12 listopada 2024 roku. W drugim etapie finaliści prezentują projekty przed Kapitułą w czasie 10 minutowej prezentacji! Spośród finalistów Kapituła wyłoni laureatów – nie więcej niż 5 projektów konkursowych. Finał konkursu odbędzie się w piątek 29 listopada 2024 r. na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej. Podczas gali wręczania nagród o swojej drodze w biznesie opowie gość specjalny – Adam Zdanowicz, założyciel największej polskiej pracowni projektowo-wykonawczej rowerów customowych Mad Bicycles, laureat konkursu MÓJ POMYSŁ. MÓJ BIZNES, który zaprezentuje również swoje nowe, customowe rowery.

(mz)