Jesteś tegorocznym Maturzystą? Mamy coś dla Ciebie! Startuje akcja informacyjna pod hasłem „Studiuj dla siebie”! Dzięki niej poznasz 29 kierunków studiów I stopnia w Politechnice Białostockiej!

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy plan działań. Mamy grafiki, filmy i nowy serwis internetowy – nie zawahamy się ich użyć! Wszystko z myślą o tym, by pomóc Ci w podjęciu ważnej decyzji, jaką jest wybór kierunku studiów. Poznaj nas i przekonaj się, jakie fantastyczne projekty możemy razem tworzyć!
Rekrutacja na studia I stopnia startuje 1 czerwca 2023 r.

Wyszukaj kierunek studiów dla siebie w naszym serwisie

Zerknij na nasz informator online

Poznaj nas! Wejdź na naszą stronę

Studenci zapraszają Cię do nas!

Kto może Cię zachęcić do studiowania u nas? Nasi studenci! To oni są twarzą naszej kampanii pod hasłem „Studiuj dla siebie”. Dla Ciebie wystąpili w sesji zdjęciowej, której efekty zobaczysz w nowym layoucie graficznym, wykorzystującym motywy światła.

– Cieszę się, że mogę zaprosić młodsze koleżanki i kolegów do studiowania w Politechnice Białostockiej – mówi Bruno Niezbecki, student IV roku budownictwa na Wydziale Budownictwa i Nauk Środowisku, który już na studiach I stopnia poczuł, że odnalazł swoje miejsce. Sympatyczny chłopak oprócz nauki znajduje czas na rozwijanie swoich pasji w Studenckim Kole Naukowym Konstruktor, bierze udział w regatach żeglarskich, a nawet prowadzi jeden z programów w Radiu Akadera. – Studiujcie dla siebie, to jest Wasz czas – namawia Bruno, który wraz z kolegami i koleżankami ze wszystkich wydziałów Politechniki Białostockiej pojawi się m.in. na bilbordach i filmach reklamowych.

Planowane działania

Gdzie nas znajdziesz? Nasze działania promocyjno-rekrutacyjne obejmują szereg aktywności. Na pewno będziemy widoczni w internecie, w tym na naszych profilach na FB i Instagramie. Będziemy również obecni w przestrzeni miasta, podczas eventów i targów edukacyjnych, które pozwolą zaprezentować ofertę edukacyjną uczelni i popularyzować naukę. Wstępem do nich był organizowany w dniu 22 marca 2023 r. Dzień Otwarty Politechniki Białostockiej.

Czego się o nas dowiesz?

Ankieta skierowana do świeżo upieczonych studentów, którą przygotował nasz Samorząd Studentów Politechniki Białostockiej, była niezwykle pomocna, by zrozumieć, co jest ważne dla młodych ludzi, jak Ty. Doskonale wiemy, jakie znaczenie mają perspektywy zawodowe i możliwości rozwoju. Dlatego stawiamy na praktyczny charakter edukacji. Nasi studenci zdobywają umiejętności w innowacyjnych pracowniach i laboratoriach, ale także w firmach – na praktykach i stażach zawodowych, które trwają niekiedy cały semestr!

Studiujesz dla sukcesów, pasji, dobrej pracy. Studiujesz dla siebie!

Dlatego chcemy zapewnić Ci to, co najlepsze! Realizuj siebie!

• Pracuj w czołowych firmach w regionie, Polsce lub za granicą
  • Zdobądź profesję poszukiwaną na rynku pracy np. informatyka, programisty, biotechnologa, czy robotyka.
  • Uzyskaj tytuł inżyniera już po 3,5 latach nauki
  • Ucz się nowych technologii i aktualnej wiedzy – program studiów współtworzą pracodawcy
  • Zdobądź praktyczne umiejętności w firmach (praktyki i staże zawodowe)
  • Zostań inżynierem uznanym w Europie! Aż 11 naszych kierunków studiów ma europejski znak jakości EUR-ACE®
  • Realizuj swoje pasje w jednym z 62 studenckich kół naukowych
  • Ucz się od najlepszych – nasi naukowcy należą do najlepszych na świecie wg The World’s Top 2%
  • Czerp wiedzę w Uczelni, która jest na 2.miejscu wśród  polskich uczelni w kat. mechanical engineering wg Scimago Institutsions Rankings
  • Łącz korzyści. Otrzymaj podwójny dyplom w jednej z 24 uczelni na całym świecie!
  • Zamieszkaj w sercu Podlasia!

Nowe kierunki studiów

Wiedza i kompetencje, które przekazujemy są dostosowane do aktualnych potrzeb przedsiębiorców. Czy wiesz, że to właśnie firmy współtworzą z nami program studiów? Zgadza się! Na wydziałach naszej uczelni działają Rady Przedsiębiorców, które pozwalają nam reagować na trendy rynku pracy. Odzwierciedleniem tego są też nowo uruchamiane kierunki studiów. To odpowiedź na oczekiwania przemysłu 4.0 oraz zapotrzebowanie na specjalistów ds. finansów.

W roku akademickim 2023/2024 oferujemy nowe kierunki:

• Cyfryzacja przemysłu na Wydziale Elektrycznym
  • Zarządzanie finansami i rachunkowość na Wydziale Inżynierii Zarządzania.

Serwis internetowy dla kandydatów na studia

Wisienką na torcie naszych działań dla Ciebie, jest nowy serwis internetowy, przygotowany specjalnie dla kandydatów na studia. Wyjątkowo atrakcyjna szata graficzna i intuicyjna nawigacja to zalety nowego serwisu. Serwis jest wyposażony w praktyczne funkcje, takie jak wyszukiwarka kierunków studiów, czy kalkulator pozwalający samodzielnie obliczyć liczbę punktów.

Sprawdź, jak działa nowy serwis Kandydaci

• Poznaj naszą ofertę edukacyjną
  • Przekonaj się dlaczego warto u nas studiować
  • Odkryj swoje możliwości zawodowe
  • Dowiedz się wszystkich ważnych informacji przed, w trakcie i po rekrutacji
  • Wybierze się w wirtualny spacer po 6 wydziałach
  • Poznaj historie sukcesów naszych studentów, absolwentów i naukowców
  • Dowiedz się, jak rozwijać swoje pasje w 62 kołach naukowych.

Rekrutacja na studia I stopnia rozpocznie się 1 czerwca.
Bądź na bieżąco! Będziemy informować Cię o wszystkich ważnych kwestiach związanych z edukacją na największej uczelni technicznej w północno-wschodniej Polsce!

Trzymamy kciuki za Ciebie na maturze! Do zobaczenia w Politechnice Białostockiej.

(mz)