// tylko V12 // tylko V13 i nowsze
Zaznacz stronę

Korty do tenisa

Kort do gry w tenisa 18,5×36,5 m o nawierzchni syntetycznej poliuretanowej oraz dwa korty o łącznej powierzchni 17,10×69,70 m o nawierzchni akrylowej.

– Jestem bardzo szczęśliwy że powstały tutaj takie obiekty i możemy dalej rozwijać swoją pasję nie tylko tenisową, ale również koszykarską, siatkarską, czy też piłkarską i każdą inną – mówi Paweł Czernialis student V roku Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej. – W tenisa gram tak naprawdę od dziecka. Tenis ziemny jest coraz popularniejsza dyscypliną aczkolwiek, szczególnie w naszej regionie Polski, występował problem z brakiem dostępności do kortów tenisowych. Takie obiekty są szczególnie ważne, myślę, dla całej społeczności tenisowej. Tu gra się świetnie – nawierzchnia jest dosyć uniwersalna, w pełni przygotowana  – szybka, intensywna, fajna. To jest nawierzchnia hard – piłka zawsze odbija się równo – nie ma problemu. Zadbanie o taki kort nie jest szczególnie skomplikowane – myślę, że ta inwestycja jest naprawdę dobrze przemyślana.

Otwarcie boisk i kortów ściągnęło do kampusu Politechniki Białostockiej kilka pokoleń tenisistów.

– Jestem związany z Politechniką już 50 lat – wspomina Witold Głuszuk, wieloletni trener tenisa w Politechnice Białostockiej. – Wychowałem całą plejadę studentów, jeździliśmy na mistrzostwa Polski, były medale, a zaczynałem jeszcze w Wyższej Szkole Inżynierskiej w 1973 roku.

Witold Głuszuk wybrał na początek kort o podłożu betonowym o nawierzchni akrylowej sprowadzanej z Francji.

– Pierwsze takie korty tenisowe powstały w Stanach Zjednoczonych i to jest wzornictwo wg US Open – podpowiada Głuszuk. – Na takiej nawierzchni odbywają się zawody nie tylko w kraju, ale także odbywają się zawody ATP, gdzie grają zawodowcy. Mamy oświetlenie, co przedłuża nam sezon tenisowy i do później godzin wieczornych studenci będą mogli korzystać.  Jestem szczęśliwy, że będąc na emeryturze dożyłem tego czasu że są piękne obiekty zbudowane tutaj na uczelni.

Byłem i jestem częstym gościem tu na tych obiektach – przyznaje mgr Wojciech Błachno ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu w Białymstoku. – Wcześniej jak jeszcze były korty ziemne  często korzystałem z zaproszenia kolegów wuefiarzy. Jestem zadowolony, że powstał tu taki piękny obiekt, tak funkcjonalny i tyle dyscyplin można tu uprawiać.