Rekrutacja na niestacjonarne studia II stopnia w Politechnice Białostockiej na rok akademicki 2024/2025 to możliwość wyboru spośród 8 kierunków studiów magisterskich, które zapewniają specjalistyczne wykształcenie i możliwość awansu zawodowego. Na kandydatów czeka łącznie 320 miejsc.

Zapisy na niestacjonarne studia  II stopnia w Politechnice Białostockiej trwają do 11 września 2024 r.

Studia magisterskie to nie tylko poszerzanie wiedzy, ale przede wszystkim szansa na zdobycie poszukiwanych na rynku pracy specjalizacji oraz uprawnień zawodowych. Tytuł magistra to wartość, która wzbogaca CV każdego absolwenta i stanowi mocny atut w poszukiwaniu atrakcyjnych ofert pracy. Nauka w trybie niestacjonarnym umożliwia naszym studentom rozwój zawodowy i łączenie edukacji z podjętą już wcześniej pracą.

W rekrutacji na rok akademicki 2024/2025 na studia niestacjonarne II stopnia Politechnika Białostocka przygotowała 320 miejsc na 8 kierunkach studiów.

Kierunki studiów niestacjonarnych  II stopnia wraz z limitami miejsc, które rozpoczynają się w roku akademickim 2024/2025:

Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku

• Budownictwo – 60 miejsc
  • Inżynieria rolno-spożywcza i leśna – 30 miejsc
  • Inżynieria środowiska – 50 miejsc
  • Leśnictwo – 60 miejsc

Wydział Elektryczny

• Elektronika i telekomunikacja –  30 miejsc
  • Elektrotechnika – 30 miejsc

Wydział Inżynierii Zarządzania

• Zarządzanie – 30 miejsc

Wydział Mechaniczny

• Mechanika i budowa maszyn – 30 miejsc

Kandydaci do podjęcia niestacjonarnych studiów II stopnia powinni na swoim koncie w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów Politechniki Białostockiej (IRK) zapisać się na wybrany kierunek w terminie od 12 sierpnia 2024 r. (od godziny 8:00) do 11 września 2024 r. (do godz. 23:59) oraz wnieść opłatę rekrutacyjną, która wynosi 85 złotych (za każdy wybrany kierunek).

Studia magisterskie przeznaczone są dla absolwentów studiów inżynierskich, którzy posiadają kwalifikacje I stopnia oraz kompetencje niezbędne do kontynuowania kształcenia na studiach II stopnia.

W celu stwierdzenia, czy posiadany dyplom ukończenia studiów uprawnia do podjęcia kształcenia na tym kierunku, należy sprawdzić pokrewieństwo kierunków studiów.

Kolejny ważny termin to 13 września 2024 r., czyli moment ogłoszenia list kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia na niestacjonarne studia II stopnia. Osoby, które znajdą swoje nazwisko na tej liście mają trzy dni (14 września godz. 8:13, 16.09-17.09 g. 8:15.00) na złożenie kompletu dokumentów do poszczególnych Wydziałowych Komisji Rekrutacyjnych, w celu potwierdzenia chęci podjęcia niestacjonarnych studiów II stopnia. Złożenie wymaganych dokumentów jest warunkiem przyjęcia na studia .Pełną listę osób przyjętych na studia niestacjonarne II stopnia poznamy 25 września 2024 r.

Szczegółowe informacje:

Rozmowa Hanny Kość w Radiu Akadera z Arturem Kozłowskim, kierownikiem działu Dydaktyki i Rekrutacji Politechniki Białostockiej, o rekrutacji na studia niestacjonarne I i II stopnia:

Od 12 sierpnia 2024 rusza również rekrutacja na studia niestacjonarne I stopnia Politechniki Białostockiej! Informacje szczegółowe: https://kandydacipb.edu.pl/