Duże zainteresowanie odwiedzających oraz 40 stoisk wystawców – Targi Pracy, Edukacji i Kariery „Szarada” w Sokołowie Podlaskim należą do jednej z najpopularniejszych imprez tego typu, chętnie odwiedzanej przez mieszkańców powiatu. Nie mogło na niej zabraknąć przedstawicieli Politechniki Białostockiej! 14 marca 2024 r. promowaliśmy naszą ofertę edukacyjną i zapraszaliśmy do studiowania na jednym z 30 kierunków kształcenia.

14 marca 2024 r., w hali Zespołu Szkół nr 1 w Sokołowie Podlaskim, spotkanie rozpoczęła dyrektor Małgorzata Baranowska. Witając gości przypomniała, że początkowo targi skierowane były przede wszystkim do uczniów szkół średnich, szukających możliwości dalszego kształcenia po maturze. Z czasem impreza się rozrastała, doszła oferta edukacyjna dla klas ósmych szkół podstawowych. Na targach zaczęli się pojawiać również pracodawcy w poszukiwaniu pracowników. Kontakt ze wszystkimi tymi grupami wystawców ułatwia młodzieży budowanie kariery zawodowej.

Najliczniejszą grupę odwiedzających stanowili uczniowie z sokołowskich szkół średnich.

– Stoiska są bardzo ciekawe, można zapytać przy nich o wiele rzeczy. Rozmowy też dużo dają. Zebrałem sporo ulotek do późniejszego przejrzenia w domu. Mam nadzieję, że uda mi się dobrze zdać maturę i dostać na wymarzone studia – powiedział nam jeden uczestników sokołowskiej „Szarady”.

Politechnika Białostocka na swoim stoisku promowała 30 kierunków kształcenia, które są w ofercie edukacyjnej na rok akademicki 2024/2025. O ich atutach i perspektywach zawodowych absolwentów opowiadali wykładowcy. Doradzali, jak zaplanować ścieżkę edukacyjną na miarę zainteresowań, możliwości oraz marzeń. Wyjaśniali, jak przebiega proces rekrutacji kandydatów na studia w Politechnice Białostockiej: od zapisów w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów, po otrzymanie informacji o zakwalifikowaniu na studia i złożenie niezbędnych dokumentów. Maturzyści dowiedzieli się również, jak postarać się o miejsce w domach studenta oraz na jakie wsparcie stypendialne mogą liczyć w czasie studiów.

Zachęcaliśmy także do udziału w ogólnopolskich konkursach o indeks, które co roku organizuje Politechnika Białostocka.

Jeszcze do 22 marca 2024 roku czekamy na zgłoszenia od chętnych do udziału w konkursie „Niesamowita Maszyna”. Można w nim zdobyć aż 5 tys. złotych i indeks na kierunki studiów pierwszego stopnia realizowane na: Wydziale Architektury (po zdaniu egzaminu z rysunku), Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku, Wydziale Elektrycznym, Wydziale Mechanicznym, Wydziale Inżynierii Zarządzania. Wystarczy uwolnić kreatywność i zbudować urządzenie na wzór maszyny Rube’a Goldberga. Przejdź do informacji o konkursie „Niesamowita Maszyna”

Wszystkie ważne informacje dla kandydatów na studia w roku akademickim 2024/2025 można znaleźć w naszym informatorze. Przejdź do Informatora dla maturzystów

(mr)