Radio AKADERA 87,7 FM od 1 lipca wprowadziło nową letnią ramówkę. W wakacje 2024 ekipa radiowa stacji Politechniki Białostockiej w oprawie muzycznej wykorzystuje elementy sztucznej inteligencji. Wakacyjnym głosem stacji jest Maciej Nerkowski, znany białostocki aktor i śpiewak musicalowy i operowy. A wszystko pod hasłem „Płyń na fali z Radiem AKADERA”.

W tym roku Radio AKADERA zaprasza studentów, którzy chcieliby prowadzić od października swoje audycje muzyczne, o przysłanie mailem próbki swojego głosu i krótkiego miksu ulubionych nagrań.

– Posłuchamy, zadzwonimy i pobawimy się w radio – zachęca Krzysztof Kurianiuk – dyrektor programowy Radia AKADERA. – Może być to fajna wakacyjna przygoda. Nasz mail: mojanuta@akadera.bialystok.pl .

„Moja nuta w Radiu AKADERA” to nowa audycja w ramówce współtworzona przez słuchaczy.

– Zachęcamy naszych słuchaczy do wspólnego redagowania wieczornego programu muzycznego – wyjaśnia Krzysztof Kurianiuk. – Każdy może zostać wakacyjnym prezenterem Radia AKADERA i zaskoczyć najbliższych tak wysublimowanym zainteresowaniem.  Jeśli chcesz usłyszeć swoje ulubione utwory, napisz o tym na naszym FB, wyślij maila z tematem Moja nuta lub przyślij mp3 z nagraną własnym głosem zapowiedzią i listą piosenek pod adres: mojanuta@akadera.bialystok.pl . Popłyniemy wspólnie na wieczornej fali z Radiem AKADERA. A jeśli nie chce Ci się pisać lub nagrywać, to przyjdź do nas, wcześniej zadzwoń 85 746 99 99 i powiedz, że masz sprawę. Swoje nuty zapowiesz na żywo. „Moja nuta w Radiu AKADERA” pojawiać się będzie w poniedziałki po Liście Przebojów Kultowej AKADERY oraz we wtorki, środy, soboty i niedziele.

Od lipca w Radiu AKADERA swoje audycje prezentować będzie dwóch bardzo popularnych tiktokerów. Gwiazda TikToka czyli „Turysta z Podlasia Karol Kolorek” rozmawiać będzie ze swoimi gośćmi o zaciąganiu i śledzikowaniu, ale także o tiktokowych trendach i granej tam muzyce. W dni powszednie Dejwik, dwukrotny mistrz Polski i wicemistrz Europy w kulturystyce, trener personalny, influencer i anglista o godz. 7.30 i 13.30  będzie radził, jak pozbyć się oponki i wyjść na plażę pięknym jak Apollo.

Stacja radiowa Politechniki Białostockiej szeroko wykorzystuje możliwości sztucznej inteligencji.

– Każdego dnia po godz. 10 nasz sztuczny inteligent Krzemek będzie starał się wprowadzać nas w dobry humor „ejajowym” heheszkowaniem – zapowiada Dyrektor Programowy. – Piosenki i dżingielki nucić będą rozmaite „ejaje”, a wakacyjnym głosem stacji jest Maciej Nerkowski, znany białostocki aktor i śpiewak musicalowy i operowy. Całość wymieszał w dźwiękowym kotle znany i lubiany DJ EsDwa z akaderowego zespołu prezenterskiego.

W wakacje na antenie nadal będą pojawiać się wywiady z muzykami i audycje muzyczne. Od lipca piątkowa audycja „Kultywator” będzie dłuższa o godzinę.

Od 1 lipca do zespołu stacji dołączył Adam Jakuć. Będzie Zastępcą Redaktor Naczelnej, Agnieszki Sakowicz-Stasiulewicz.

– Słuchaj nas rano, w wieczór, za dnia i w nocy i… Płyń na fali z Radiem AKADERA – zachęca Krzysztof Kurianiuk.

Radia AKADERA można słuchać na fali 87,7 FM w Białymstoku i okolicy, a na całym świecie poprzez stronę internetową akadera.bialystok.pl i w aplikacji na smartfony z Androidem.