Politechnika Białostocka jest w gronie wystawców Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2024. Podczas wydarzenia docieramy z ofertą 30 kierunków studiów, informacjami o zasadach rekrutacji na rok akademicki 2024/2025 oraz osiągnięciach naszych studentów i naukowców do uczniów z Warszawy i Mazowsza.

Przedstawicieli Politechniki Białostockiej, największej uczelni technicznej w północno-wschodniej Polsce, można spotkać przy wspólnym stoisku białostockich szkół wyższych. Pod szyldem kampanii „Studiuj w Białymstoku” zachęcamy młodych ludzi do kształcenia się w województwa podlaskiego. Połączona oferta edukacyjna Politechniki Białostockiej, Uniwersytetu w Białymstoku i Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku to magnes, który przyciąga do naszego miasta wielu studentów.

– Wypatrujcie naszego stoiska. Odpowiemy na Wasze pytania związane z kierunkami studiów i zasadami rekrutacji. Opowiemy o życiu akademickim i o tym, jak studiuje się w Białymstoku – zachęca maturzystów Anna Kondracka, specjalistka ds. wspierania edukacji w Politechnice Białostockiej.

Odwiedzając stoisko Politechniki Białostockiej na 40. Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym Perspektywy uczniowie szkół średnich, doradcy zawodowi, nauczyciele i rodzice pytają najczęściej o kierunki studiów, zasady rekrutacji, koszty utrzymania w Białymstoku, możliwości zakwaterowania w akademikach, a także rozwój studentów. Pracownicy Politechniki Białostockiej wyjaśniają również na jakich zasadach uczelnia przyznaje stypendia, jakie szanse rozwoju daje działalność w kołach naukowych oraz jakie uczelnie partnerskie przyjmują naszych studentach w ramach wymiany Erasmus+.

Ważne informacje dla kandydatów na studia w roku akademickim 2024/2025 znajdziesz w: Informator dla maturzystów

Sprawdź opisy kierunków studiów i inne przydatne informacje w serwisie dla kandydatów

Międzynarodowy Salon Edukacyjny PERSPEKTYWY organizowany jest już po raz 40. Wydarzenie adresowane jest do maturzystów i uczniów przedostatnich klas liceów i techników. Odbywa się w dniach 15-16 marca 2024 r. w centrum wystawienniczym EXPO XXI na warszawskiej Woli.

– Co roku zainteresowanie Międzynarodowym Salonem Edukacyjnym jest ogromne. Widać, że jest potrzeba, aby dowiadywać się o ofertę i możliwości rozwoju. Zresztą rozwój i kompetencje odmienialiśmy już dzisiaj – podczas debaty otwierającej Salon – przez wszystkie przypadki. Na to, jak ważne jest świadome rozwijanie kompetencji wskazuje Komisja Europejska, która chciałaby, żeby do 2030 roku aż 60 % populacji było ciągle w procesie edukacji. Dlatego będziemy uczyć się coraz więcej, zarówno w ramach edukacji formalnej, jak i nieformalnej. Salon cieszy się ogromnym zainteresowaniem młodych ludzi. Spoglądają na stoiska wystawców nie tylko w celu pozyskania oferty drukowanej, ale także budowania relacji z przedstawicielami uczelni, czy liceum. Żeby dowiedzieć się o to, jakie cele które sobie założyli, mogą osiągnąć dzięki nauce w danej szkole wyższej. Zapraszamy serdecznie – mówi Bartosz Stawiarz, dyrektor operacyjny Perspektywy Press.

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy składa się z trzech części: Salonu Szkół Wyższych (prezentującego uczelnie z całej Polski), Salonu „Study Abroad” oraz Prezentacji Liceów i Techników. Podczas Salonu młodzi ludzie mogą skorzystać z porad doradców zawodowych, psychologów, pedagogów, uczestniczyć w wykładach motywacyjnych.

Stoisko Politechniki Białostockiej dostępne jest w piątek i sobotę (15-16 marca) w godzinach 9:00 -16:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Więcej informacji na: salon.perspektywy.pl/2024

(mr)