W czwartej edycji Ogólnopolskiego Konkursu BIZNES ZA MILION 2023 wpłynęła rekordowa liczba zgłoszeń od uczniów szkół średnich! Teraz przyjrzą im się specjaliści zasiadający w kapitule i wyłonią 10 finałowych prac. Ich autorzy będą mieli okazję zaprezentować swoje projekty osobiście. Finał konkursu odbędzie się 15 grudnia 2023 roku na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej. Początek o 9.00.

IV edycję Ogólnopolskiego Konkursu „BIZNES ZA MILION” dla uczniów szkół ponadpodstawowych ogłosił Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej.

Zadaniem uczestników było przygotowanie (samodzielnie lub w dwuosobowych zespołach) pracy, która zawierałaby opis pomysłu na zainwestowanie 1 miliona złotych i uruchomienie własnej firmy. Wybór branży, produktu, czy też usługi zależał wyłącznie od kreatywności uczniów. Autorzy najlepszych prac mają szansę wygrać indeksy na dowolnie wybrany kierunek studiów na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej, smartfon iPhone, tablety iPad i inne atrakcyjne nagrody.

Przyjmowanie zgłoszeń konkursowych zakończyło się 3 grudnia 2023 r. Wpłynęło aż 51 projektów, przede wszystkim przez uczniów podlaskich szkół ponadpodstawowych. Były także projekty spoza naszego regionu. To rekordowa liczba zgłoszeń!

W piątek, 8 grudnia br. poznamy 10 finalistów tegorocznej edycji konkursu BIZNES ZA MILION. Lista zostanie ogłoszona na stronie www.milion.pb.edu.pl. Finaliści będą mieć tydzień na przygotowanie prezentacji swojego projektu.

Finał odbędzie się na Wydziale Inżynierii Zarządzania 15 grudnia 2023 roku. Od godziny 9.00 uczniowie w dziesięciominutowych wystąpieniach będą przekonywać Kapitułę do swojego pomysłu na biznes. Laureaci otrzymają indeksy na dowolnie wybrany kierunek studiów na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej. Finaliści walczyć będą także o  iPhone, iPady i inne atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Konkurs „BIZNES ZA MILION” odbywa się pod patronatem Rektor Politechniki Białostockiej. Partnerami konkursu są: Fundacja Grupy Unibep Unitalent, Centrum Turystyczno-Pielgrzymkowe w Świętej Wodzie, SMP Poland. Patronat medialny Radia Akadera

(oprac. mr)