Już po raz 23. III Liceum Ogólnokształcącego im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży zorganizowało Giełdę Pomysłów na Życie. Wydarzenie przyciągnęło wielu maturzystów oraz uczniów z łomżyńskich szkół ponadpodstawowych. 21 marca 2024 r. w siedzibie III LO przy ul. Senatorskiej mogli oni zapoznać się z ofertą edukacyjną kilkudziesięciu szkół wyższych.

– Giełda Pomysłów na Życie to nic innego jak targi edukacyjne, na które III Liceum Ogólnokształcące w Łomży zaprasza przedstawicieli różnych uczelni. Dziś gościmy aż 18 uczelni z różnych miejsc w Polsce. Bardzo się cieszę, że wśród nich mamy Politechnikę Białostocką, która od wielu lat przyjeżdża do naszej szkoły, nie tylko ze swoją ofertą, ale też wykładami i grupą studentów. To zawsze wyjątkowa okazja, żeby nasi licealiści, ale też uczniowie z Łomży, Pisza i Marianowa, mogli doświadczyć atmosfery akademickiej – mówiła Sławomira Głasek, pedagog w III LO w Łomży, inicjatorka oraz organizator Giełdy Pomysłów na Życie.

Politechnika Białostocka na swoim stoisku promowała 30 kierunków kształcenia, które są w ofercie edukacyjnej na rok akademicki 2024/2025. O ich atutach i perspektywach zawodowych absolwentów opowiadali wykładowcy i studenci. Doradzali, jak zaplanować ścieżkę edukacyjną na miarę zainteresowań, możliwości oraz marzeń. Wyjaśniali, jak przebiega proces rekrutacji kandydatów na studia w Politechnice Białostockiej: od zapisów w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów, po otrzymanie informacji o zakwalifikowaniu na studia i złożenie niezbędnych dokumentów. Maturzyści dowiedzieli się również, jak postarać się o miejsce w domach studenta oraz na jakie wsparcie stypendialne mogą liczyć w czasie studiów.

Uczestnicy 23. Giełdy Pomysłów na Życie chętnie zaopatrywali się w ulotki rekrutacyjne, które krok po kroku wyjaśniają zasady rekrutacji na studia. Natomiast więcej informacji o kierunkach i perspektywach zawodowych po ukończeniu studiów w Politechnice Białostockiej można znaleźć w specjalnym serwisie internetowym, który Uczelnia uruchomiła dla kandydatów na studia: https://kandydacipb.edu.pl/. Można tu m.in. pobrać uczelniany Informator dla maturzystów

– Nasza szkoła już od 2001 roku organizuje targi edukacyjne pod hasłem „Giełda pomysłów na życie”. Ich wartością są bezpośrednie spotkania uczniów z przedstawicielami uczelni publicznych i niepublicznych. Młodzież może posłuchać jak wygląda uczelniane życie i zebrać informacje na temat proponowanych kierunków. To ważne, żeby wybrać takie studia, które się wymarzy, które najbardziej odpowiadają umiejętnościom, ale też zainteresowaniom ucznia. Politechnika Białostocka zawsze chętnie odpowiada na taką potrzebę i dziękujemy za Waszą obecność – podkreślała Katarzyna Życzkowska, Dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży.

Dziękujemy za ciepłe przyjęcie!

(mr)