10 maja 2024 roku na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej wręczono dyplomy i nagrody zwycięzcom IX edycji konkursu El-Robo-Mech.

29 uczniów techników i liceów, dzięki swojej kreatywności zdobyło prawo do podjęcia studiów stacjonarnych na dowolnie wybranym kierunku Wydziału Mechanicznego lub Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej, z pominięciem konkursu świadectw.

Komisja konkursowa najwyżej oceniła projekt „Platforma do kolorowego druku 3D i rozpowszechnienie technologii przemysłu 4.0 M1”  zaprojektowany przez Przemysława Dobieckiego, ucznia Zespołu Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku. Drugie miejsce uzyskał projekt „Dwuwałowy silnik spalinowy, jako alternatywa dla konwencjonalnego silnika z offsetem” opracowany przez Ewę Karp, Michała Łukaszuka z ALO PB. Na trzecim miejscu znalazł się projekt „Łazik Robokop3000” przygotowany przez Mikołaja Bytysa, Ksawerego Ryciuka i Aleksandra Misiewicza z I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku.

W uroczystości wzięli udział:  Prorektor ds. Studenckich – dr hab. inż. Jarosław Szusta, prof. PB, Dziekan Wydziału Mechanicznego – prof. dr hab. inż. Michał Kuciej, Dziekan Wydziału Elektrycznego – dr hab. inż. Bogusław Butryło, prof. PB, Prodziekan ds. Studenckich i Kształcenia WM – dr inż. Adam Bajkowski, Prodziekan ds. Studenckich i Kształcenia WE – dr inż. Sławomir Kwiećkowski, Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy WM – dr Izabela Senderacka oraz przewodniczący komisji konkursowej – dr hab. inż. Kazimierz Dzierżek, prof. PB.

Z roku na rok przedsięwzięcie cieszy się coraz większym zainteresowaniem, także wśród uczniów spoza województwa podlaskiego.

Szczegółowe wyniki IX edycji konkursu El-Robo-Mew.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do studiowania na Politechnice Białostockiej!

Miasto Białystok wspiera konkurs El-Robo-Mech.