17 stycznia 2024 r. na XVIII Targach Edukacyjnych w II Liceum Ogólnokształcącym im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku można było spotkać pracowników i studentów wszystkich sześciu wydziałów Politechniki Białostockiej! Wspólnie prezentowaliśmy uczniom kierunki studiów, które mogą wybierać tegoroczni maturzyści.

– Celem Targów jest przedstawienie naszym uczniom oferty szkół wyższych z Białegostoku – i nie tylko – a tym samym zachęcenie ich do studiowania w naszym mieście. Myślę, że dla młodzieży jest to fajny czas spędzony w szkole. Mają okazję zapytać pracowników naukowych, ale też i studentów, jak wygląda studiowanie i czym różni się ono od nauki w szkole średniej. Po dzisiejszych rozmowach przy stoiskach uczniowie będą na pewno bardziej zorientowani w kierunkach oferowanych przez uczelnie – podkreślał Dariusz Bossowski, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku.

Przedstawicieli Politechniki Białostockiej można było spotkać na kolorowych stoiskach, rozstawionych w sali gimnastycznej szkoły. Tuż przy wejściu głównym uwagę przyciągał imponujących rozmiarów bolid CMS-08 Formuły Student, zaprojektowany i zbudowany przez studentów z zespołu Cerber Motorsport. Warto dodać, że utalentowani konstruktorzy pojazdów wyścigowych pracują w ramach Studenckiego Koła Naukowego Auto-Moto-Club na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej.

– Zorganizowane przez II Liceum Ogólnokształcące targi odwiedzamy już tradycyjnie, z ofertą wszystkich wydziałów Politechniki Białostockiej. To pozwala na bardzo szeroką prezentację oferty naszych kierunków. Uczniów przyciągają ciekawe stoiska przygotowane przez wykładowców i studentów. Często są one pretekstem do rozmowy o tym, jaki kierunek wybrać, jak wyglądają studia, jakie perspektywy zawodowe otwierają – mówi Anna Kondracka, specjalistka ds. wspierania edukacji w Politechnice Białostockiej.

A co o takiej formie spotkania z uczelnią myślą uczniowie?

– Cieszę się, że Politechnika Białostocka kolejny rok bierze udział w naszych targach i pokazuje swoją bogatą ofertę naszym uczniom. Wielu bierze udział w konkursach o indeks, organizowanych przez tę uczelnię – zauważył Maciej Goroszewski, członek Samorządu Uczniowskiego II LO.

– Uważam, że Politechnika Białostocka jest bardzo ciekawą opcją. Wielu moich znajomych wybrało studia na tej uczelni i wszyscy są bardzo zadowoleni. Sama odwiedzając stanowiska na targach, zainteresowałam się Wydziałem Architektury. Wydaje mi się, że daje on bardzo dobre perspektywy na przyszłość. W tym roku kończę moją szkołę, jestem w klasie maturalnej i Politechnika Białostocka jest opcją, którą na pewno rozważę – zdradza maturzystka, Martyna Szumowska.

Paulina Szutkiewicz, która na targach odwiedziła stoisko Wydziału Mechanicznego, także znalazła inspirację na przyszłość.

– Kierunkiem, który bardzo mnie zaciekawił jest inżynieria biomedyczna. Od zawsze interesowały mnie rzeczy związane z fizyką i z biologią i nie wiedziałam jak to połączyć. Myślę, że właśnie ten kierunek da mi możliwość i dzięki temu będę mogła dalej rozwijać się w moich pasjach – powiedziała nam uczennica II LO.

W XVIII Targach Edukacyjnych w II LO im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku wzięli udział pracownicy i studenci z kół naukowych działających na:

• Wydziale Architektury
  • Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku
  • Wydziale Elektrycznym
  • Wydziale Informatyki
  • Wydziale Inżynierii Zarządzania
  • Wydziale Mechanicznym.

Dziękujemy uczniom za ogromne zainteresowanie ich ofertą.

Zapraszamy do zapoznania się z atrakcyjną ofertą kierunków studiów I stopnia w Politechnice Białostockiej!

Informator dla maturzystów

Poznaj Politechnikę Białostocką