Taki dzień jest tylko raz w roku! Zapraszamy młodzież, a w szczególności tegorocznych maturzystów, na Dzień Otwarty Politechniki Białostockiej! 13 marca 2024 roku nadarzy się wyjątkowa okazja, by nas poznać i skorzystać z mnóstwa atrakcji! Wstęp jest wolny. Część wydarzeń jest objęta rejestracją. Grupy oraz osoby indywidualne mogą zapisywać się do 12 marca.

Jak dyplom Politechniki Białostockiej pomaga na rynku pracy? Jakich inżynierów poszukują pracodawcy? Jak rozwijać swoje pasje w kołach naukowych? Na co zwrócić uwagę podczas matury z matematyki? Jak wyprodukować własny prąd? Do czego służy cyfrowy bliźniak? Co teoria gier ma wspólnego z podejmowaniem decyzji? Jak wykryć konserwanty w żywności? Dlaczego tracimy zasięg w budynku? Jak szybko rozwiązywać testy? Jak sterować robotami?  Do czego służą światłowody? Jak być bezpiecznym w sieci? Na te i wiele innych pytań młodzi ludzie znajdą odpowiedź podczas Dnia Otwartego Politechniki Białostockiej.

To właśnie w ten dzień otwieramy naszą uczelnię, innowacyjne laboratoria i nowoczesne pracownie. Zapraszamy do miejsc, w których bywają tylko pracownicy oraz studenci! Rozwiązujemy zagadki nauki, ale przede wszystkim przybliżamy 30 kierunków studiów, które powstały we współpracy z przedsiębiorcami. Stawiamy na formułę krótkich spotkań. Nasi wykładowcy zafascynują nauką, a studenci zaczarują swoją pasją! Odpowiemy na każde pytanie.

Uczestnicy mogą wziąć udział w Dniu Otwartym Politechniki Białostockiej wybierając pomiędzy 17 ścieżkami tematycznymi.
Część wydarzeń objęta jest rejestracją na stronie – sprawdź!
Uczniowie i grupy mogą rejestrować się do 12 marca do godz.15.
Więcej o rejestracji grup – zobacz!

Na 6 wydziałach uczelni odbędzie się:

• 80 warsztatów i doświadczeń
  • 25 wykładów
  • 30 prezentacji
  • a także wycieczki, wystawy i wiele innych atrakcji!

I to nie koniec! Tego dnia Centrum Nowoczesnego Kształcenia zmieni się w prawdziwe epicentrum atrakcji. To tu 13 studenckich kół naukowych zademonstruje swoje fantastyczne projekty! Cuda bioinżynierii medycznej, wirtualny świat, zjawiskowe owady, czy ekomateriały budowalne. Oj, będzie się działo!

Co jeszcze przygotowaliśmy w CNK? Prezentacje kierunków studiów prowadzonych na 6 wydziałach, prezentacje procesu rekrutacji, spotkania z ekspertami, którzy opowiedzą m.in. o studiach za granicą, perspektywach zawodowych dla absolwentów, czy możliwościach aktywności w Samorządzie Studenckim PB.

Wydarzenia w CNK odbędą się w godz. 9.00-15.00, nie są objęte rejestracją – sprawdź:

Dodatkowe atrakcje:

• zwiedzanie Centrum Historii Politechniki Białostockiej inż. Mirosława Bujanowskiego
  • zwiedzanie hali sportowej, po której oprowadzą nasi trenerzy

Wydarzenia Dnia Otwartego odbędą się w kilku lokalizacjach:

🚩 kampus przy ul. Wiejskiej 45 (teren pomiędzy ulicami Zwierzyniecką, Wiejską i Świerkową)
🚩 Wydział Architektury, ul. Oskara Sosnowskiego 11
🚩 kampus Wydziału Inżynierii Zarządzania, ul. Ojca Tarasiuka 2 w Kleosinie
🚩 Centrum Nowoczesnego Kształcenia, ul. Zwierzyniecka 16
🚩 Instytut Nauk Leśnych, ul. Piłsudskiego 1A w Hajnówce

Informacje na temat na Dnia Otwartego znajdziesz na stronie wydarzenia

Rejestracja na wybrane atrakcje – wejdź!

Zapisy trwają do 12 marca 2023 r. do godz. 15.00!

Wydarzenia nie objęte rejestracją – sprawdź!

Do zobaczenia!

A jak było na Dniu Otwartym 2023? Przypomnijmy sobie! Obejrzyjcie kilka fotek z ubiegłorocznego wydarzenia!