// tylko V12 // tylko V13 i nowsze
Zaznacz stronę
W ubiegłym roku konkurs Niesamowita Maszyna wygrali bracia Tomasz Tumiel i Potr Tumiel. Ich zwycięska maszyna nosi nazwę „Kulkocoster”. Tomasz uczy się w Zespole Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku, Piotr w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Sokółce.

– Dzięki nagrodzie mogliśmy zrealizować własne pomysły i marzenia – mówi Tomasz Tumiel.

 

Bracia Tumiel zbudowali maszynę, która stanowi tor przeszkód dla kulki. Swoją konstrukcję wzbogacili o wiele interesujących elementów, w tym podświetlany napis Politechnika Białostocka. Co ciekawe, urządzenie sfilmowali w …garażu! To świadczy, jak podkreślają laureaci, że nie potrzeba supersprzętu, ani warunków, by zaprezentować swój pomysł.

Chcecie dowiedzieć się jak wyglądała ich praca nad projektem?

Obejrzyjcie nasze świeżutkie wideo z udziałem laureatów konkursu z ubiegłego roku.

 

Jeśli sukces dwóch konstruktorów Was zainspirował, zbudujcie własną maszynę na wzór maszyny Rube’a Goldberga, w którym połączone ze sobą mechanizmy, działające na zasadzie domina, doprowadzają do końcowego, efektownego finału.

Wyślijcie zgłoszenie udziału w 4. edycji konkursu Niesamowita Maszyna PB. Czasu jest niewiele, czekamy do 17 maja 2021r.

Regulamin konkursu

Ogólnopolski konkurs Politechniki Białostockiej Niesamowita Maszyna odbywa się pod patronatem Rektora Politechniki Białostockiej, Stowarzyszenia Mensa Polska, Geekstok.pl oraz Stowarzyszenia Odkrywcy Diamentów.

Sponsor tegorocznej edycji: Fabryki Mebli Forte S.A.

Patronat medialny: Radio Akadera, TVP 3 Białystok, Polskie Radio Białystok, Platon TV.