1 czerwca 2023 roku w Politechnice Białostockiej ruszyła rekrutacja na studia stacjonarne I i II stopnia. Pod hasłem „Studiuj dla siebie” każdy młody człowiek, który myśli o atrakcyjnej pracy, znajdzie dopasowany do swoich zainteresowań i talentów kierunek studiów. Na kandydatów czeka 1841 miejsc na 29 kierunkach studiów stacjonarnych I stopnia oraz 105 na trzech kierunkach studiów stacjonarnych II stopnia.

Wyszukaj kierunek studiów dla siebie w naszym serwisie

Największa w północno-wschodniej Polsce uczelnia techniczna to miejsce dla przyszłych inżynierów budownictwa, inżynierów mechaników, elektryków, automatyków, informatyków, programistów. Swoje miejsce znajdą zainteresowani medycyną, biologią, grafiką, leśnictwem czy szeroko pojętym zarządzaniem i logistyką.

Zerknij na nasz informator online

Od tego roku w rekrutacji może być brany pod uwagę wynik końcowy z egzaminów zawodowych!

Wykaz zawodów, które mogą być brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym przy obliczaniu liczby punktów L na poszczególne kierunki studiów wraz ze współczynnikami (PDF, 142 KB, otworzy się w nowej karcie)

Wiedza i kompetencje przyszłości, które przekazuje uczelnia są dostosowane do aktualnych potrzeb przedsiębiorców. To firmy współtworzą w Politechnice Białostockiej program studiów. Na wydziałach uczelni działają Rady Przedsiębiorców, które pozwalają reagować na zmieniające się trendy na rynku pracy. Odzwierciedleniem tego są też nowo uruchamiane kierunki studiów. To odpowiedź na oczekiwania przemysłu 4.0 oraz zapotrzebowanie na specjalistów ds. finansów.

W roku akademickim 2023/2024 oferujemy nowe kierunki:

• Cyfryzacja przemysłu na Wydziale Elektrycznym
  • Zarządzanie finansami i rachunkowość na Wydziale Inżynierii Zarządzania.

Uczelnia zachęca do kontynuacji studiów drugiego stopnia, dostosowując harmonogram zajęć w taki sposób, by studenci mogli bez problemu łączyć naukę na studiach stacjonarnych z aktywnością zawodową. Bo jednym z celów Politechniki Białostockiej jest edukacja, która zmieni przyszłość kandydatów na studia, pozwoli im na zdobywanie wiedzy i rozwijanie swoich pasji – na przykład w jednym z ponad 60 studenckich kołach naukowych działających w Politechnice Białostockiej.

Ale najważniejszy jest pierwszy krok – wzięcie udziału w rekrutacji.

Studiujesz dla sukcesów, pasji, dobrej pracy. Studiujesz dla siebie!

Dlatego chcemy zapewnić Ci to, co najlepsze! Realizuj siebie!

• Pracuj w czołowych firmach w regionie, Polsce lub za granicą
  • Zdobądź profesję poszukiwaną na rynku pracy np. informatyka, programisty, biotechnologa, czy robotyka.
  • Uzyskaj tytuł inżyniera już po 3,5 latach nauki
  • Ucz się nowych technologii i aktualnej wiedzy – program studiów współtworzą pracodawcy
  • Zdobądź praktyczne umiejętności w firmach (praktyki i staże zawodowe)
  • Zostań inżynierem uznanym w Europie! Aż 11 naszych kierunków studiów ma europejski znak jakości EUR-ACE®
  • Realizuj swoje pasje w jednym z 62 studenckich kół naukowych
  • Ucz się od najlepszych – nasi naukowcy należą do najlepszych na świecie wg The World’s Top 2%
  • Czerp wiedzę w Uczelni, która jest na 2.miejscu wśród  polskich uczelni w kat. mechanical engineering wg Scimago Institutsions Rankings
  • Łącz korzyści. Otrzymaj podwójny dyplom w jednej z 24 uczelni na całym świecie!
  • Zamieszkaj w sercu Podlasia!

Liczba miejsc na studia w języku polskim w roku akademickim 2023/2024 przeznaczona dla obywateli polskich oraz dla cudzoziemców, o których mowa w art. 324 ust. 2 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

Studia I stopnia

• Architektura wnętrz – 30
  • BIM – modelowanie i zarządzanie informacją o budynku – 30
  • Zarządzanie – 45

Bądź na bieżąco! Będziemy informować Cię o wszystkich ważnych kwestiach związanych z edukacją na największej uczelni technicznej w północno-wschodniej Polsce!

Trzymamy kciuki za Twoje wyniki na maturze! Do zobaczenia w Politechnice Białostockiej.