Znamy nazwiska 18 laureatów stypendium mieszkaniowego Politechniki Białostockiej! To tegoroczni maturzyści, którzy pomyślnie przeszli rekrutację na studia i przez cały rok akademicki 2023/2024 zamieszkają w akademiku uczelni ZA DARMO.

Na liście stypendystów 7. edycji projektu „Akademiki za dobre wyniki” jest dziesięciu przyszłych studentów Wydziału Informatyki, trzech – Wydziału Architektury, po dwóch studentów z Wydziału Mechanicznego oraz Wydziału Inżynierii Zarządzania i jeden z Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku. Otrzymają oni uczelniane stypendium mieszkaniowe, które w roku akademickim 2023/2024 wynosi około 4800 złotych, co pokrywa koszty zakwaterowania w Domach Studenta Politechniki Białostockiej od 2 października 2023 roku do 30 czerwca 2024 roku.

Laureaci zamieszkają w świetnej lokalizacji! Akademiki Politechniki Białostockiej znajdują się w pobliżu centrum miasta, przy ul. Zwierzynieckiej. Blisko stąd na 4 wydziały uczelni: Informatyki, Mechaniczny, Elektryczny, Budownictwa i Nauk o Środowisku oraz do Biblioteki PB, Akademickiego Centrum Sportu i Klubu Gwint. Wygodnie i szybko można stąd dojechać na Wydział Architektury czy Wydział Inżynierii Zarządzania w Kleosinie. W pobliżu akademików są przystanki autobusowe i stacje rowerowe, a także malowniczy park Zwierzyniecki.

Pokoje studenckie są w pełni umeblowane, wyremontowane i dostosowane do przepisów przeciwpożarowych. Na wyposażeniu są: lodówka, biurka, krzesła, regały, szafki. Łazienka jest wspólna dla dwóch pokoi. Na każdym piętrze znajduje się ogólnodostępna kuchnia. W akademikach można skorzystać też z pralni, suszarni i pomieszczenia do przechowywania rowerów. Mieszkańcy domów studenta mają dostęp do Wi-Fi oraz bezpłatnego parkingu. Szczegóły na stronie akademiki.bialystok.pl.

Przypomnijmy, że w ogłoszonej już po raz siódmy akcji „Akademiki za dobre wyniki”, Politechnika Białostocka wsparła stypendiami mieszkaniowymi tych kandydatów na studia, którzy na egzaminach pisemnych na maturze w roku 2023 osiągnęli z przedmiotów na poziomie rozszerzonym lub dwujęzycznym co najmniej 85% punktów możliwych do zdobycia.

Lista rankingowa osób, którym przyznano stypendium mieszkaniowe w ramach projektu „Akademiki za dobre wyniki” w roku akademickim 2023/2024:

1. Adam Czajka
  2. Paweł Czarniecki
  3. Seweryn Dawidziuk
  4. Jan Dziemian
  5. Hubert Ejsmont
  6. Oliwier Iwaszewski
  7. Magdalena Komorowska
  8. Jakub Kruszewski
  9. Mateusz Kukawski
  10. Karolina Kulesza
  11. Jakub Limberger
  12. Małgorzata Niczyporuk
  13. Marcin Pisański
  14. Mateusz Pisański
  15. Aneta Remiszewska
  16. Aleksandra Emilia Wierzchowska
  17. Artur Wojciechowski
  18. Kacper Żebrowski

Wszystkie zakwalifikowane osoby prosimy o dopełnienie formalności zgodnie z §4 Regulamin przyznawania stypendiów mieszkaniowych w ramach projektu „Akademiki za dobre wyniki” w roku akademickim 2023/2024 na Politechnice Białostockiej:

1. Wypełnienie podania o przyznanie miejsca w Domu Studenta Politechniki Białostockiej (Deklaracja zamieszkania) i dostarczenie go kierownikowi Osiedla Akademickiego, adres: Dom Studenta nr 3 „Gamma” Politechniki Białostockiej, ul. Zwierzyniecka 8, pok. nr 14, tel. 85 746-97-39
  2. Wypełnienie oświadczenia dla potrzeb podatku dochodowego od osób fizycznych, którego wzór określa załącznik nr 2 do Regulaminu i dostarczenie go do biura Kwestury Politechniki Białostockiej, ul. Wiejska 45a, pokój nr 27, tel. 85 746 91 22

Stypendysta w przypadku rezygnacji lub nieskorzystania ze stypendium mieszkaniowego, nie może żądać równowartości stypendium wyrażonej w pieniądzu ani jakiejkolwiek innej rekompensaty.

(mr)