Uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych w Hajnówce zwiedzali halę Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej. Przyjechali do Białegostoku na praktyki zawodowe. Przez miesiąc mieszkają w Domu Studenckim wczuwając się w atmosferę życia na kampusie.

– Młodzieży podoba się w akademiku, bo jest czyściutko, można wyjść na spacer – mówi Irena Sienkiewicz, nauczycielka matematyki w Zespole Szkół Zawodowych w Hajnówce, opiekunka młodzieży.

Zespół Szkół Zawodowych w Hajnówce kształci m. in techników budownictwa, techników robót wykończeniowych w budownictwie, techników informatyków czy logistyków.

Do zwiedzania hali Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku młodzież zachęcił dr inż. Marcin Gryniewicz, z Katedry Konstrukcji Budowlanych WBiNŚ.

– Pani Irena uczyła mnie matematyki w szkole średniej, kiedy dowiedziałem się że jest z grupą swoich uczniów na kampusie, chciałem pokazać im nasz Wydział – mówi dr Gryniewicz. – Hala jest naprawdę imponująca.

– W odróżnieniu od atmosfery Hajnówki, Białystok jest już namiastką metropolii – śmieje się Iwona Kulesza,  nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół Zawodowych w Hajnówce, opiekunka młodzieży. – Politechnika zdumiewa swoim ogromem, swoją rozległością, młodzież interesuje się  tym miejscem. Od osób, które tu studiowały, słyszałam bardzo pochlebne opinie. Podkreślają, że to jest uczelnia dla tych, którzy chcą się rozwijać.

(jd)