// tylko V12 // tylko V13 i nowsze
Zaznacz stronę
Studenci z Wydziału Elektrycznego i z Wydziału Mechanicznego razem z przedstawicielkami Centrum Rekrutacji i Wspierania Edukacji prezentowali uczniom białostockiego Mechaniaka kierunki studiów I stopnia, jakie mogą wybierać tegoroczni maturzyści.

– Oferta Politechniki jest bardzo ciekawa – stwierdził Jakub Lipnicki, uczeń II klasy TS w Zespole Szkół Mechanicznych im. Św. Józefa w Białymstoku. – Mam brata i znajomych, którzy studiują i na pewno też się wybiorę. Jakub na razie nie zdecydował jeszcze, na jakim kierunku chciałby się kształcić – liczy na podpowiedź rodzeństwa.

– Studia na Wydziale Mechanicznym na pewno są ciekawe i przyszłościowe, bo po ich ukończeniu można pracować w wielu zawodach – mówił Kacper Kuczyński. Z kolegami z klasy przyszedł na targi Pracy, jakie odbywały się w hali Zespołu Szkół Mechanicznych im. Św. Józefa w Białymstoku w ramach IV Tygodnia Nauk Technicznych. – Mechanika to trochę moja pasja – spotykamy ją wszędzie – w rowerach, samochodach, to mnie motywuje. Kacper uczy się w klasie o specjalności technik obrabiarek skrawających.

Daniel Richter jest w IV klasie technikum w klasie dającej zawód operatora maszyn skrawających.

– Wybieram się na Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej na kierunek mechatronika – powiedział uczeń ZSM. Swoją przyszłość wiąże z automatyzacją, projektowaniem w 3D czy konstruowaniem robotów.

Łukasz Radziszewski za miesiąc będzie zdawał maturę. Już wie, że będzie aplikował na Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej, ale jeszcze się waha nad wyborem kierunku. Spotkanie ze studentami było doskonałą okazją do rozmowy i poznania tajników studiowania na Wydziale.

– Nasi uczniowie, a mam nadzieję przyszli studenci są zainteresowani ofertą Politechniki Białostockiej – stwierdziła Katarzyna Krukowska, doradca zawodowy w ZSM. – Myślę, że w tym roku około 40. Osób będzie chciało podjąć studia zarówno na Wydziale Mechanicznym, jak i Elektrycznym Politechniki Białostockiej. Tam najczęściej trafiają nasi absolwenci.

IV Tydzień Nauk Technicznych w Zespole Szkół Mechanicznych im. Św. Józefa w Białymstoku trwa od poniedziałku 28 marca 2022 roku. Uczniowie Mechaniaka mogli dowiedzieć się, jak kreować pomysły na biznes dzięki spotkaniu z Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości Politechniki Białostockiej, w czwartek wykłady dotyczące metod określania charakterystyk zewnętrznych silnika czy projektowania zmęczeniowego połączeń spawanych wygłoszą dr inż. Jarosław Czaban oraz dr inż. Piotr Tarasiuk.

(jd)