Nauczycieli szkół ponadpodstawowych zapraszamy do kontaktu i zapisów swoich klas na wykłady, ćwiczenia czy warsztaty przygotowane przez Politechnikę Białostocką.

Oferujemy:

• zajęcia dla uczniów techników oraz innych szkół średnich, które poprowadzą pracownicy Politechniki na terenie Politechniki lub Szkoły,
  • zajęcia dla uczniów organizowane w Uczelni z dostępem do bazy laboratoryjnej Politechniki Białostockiej.

Wszystkie zajęcia, ćwiczenia czy wykłady są całkowicie bezpłatne.

Każdy z sześciu Wydziałów naszej Uczelni przygotował propozycje zajęć zgodne ze swoją ofertą kształcenia. I tak na przykład:

• Wydział Architektury proponuje m.in. przygotowanie do egzaminów wstępnych z rysunku odręcznego,
  • Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku proponuje wizytę w szkole ponadpodstawowej z wykładem „Zagospodarowanie wody w miastach”
  • Wydział Elektryczny zaprasza do swojej siedziby na wykłady interaktywne „Brak zasięgu w budynkach – dlaczego?” czy warsztaty „Prawdziwe pioruny w laboratorium Techniki Wysokich Napięć”,
  • Wydział Informatyki proponuje w swojej siedzibie bądź w szkole na terenie Białegostoku wykład i zajęcia „Programowanie WWW z wykorzystaniem języka Python”,
  • Wydział Inżynierii Zarządzania zachęca na przykład do organizacji w szkole ponadpodstawowej warsztatów „Dlaczego warto być kreatywnym w każdym wieku? Przykładowe case study tworzenia nowego pomysłu”,
  • Wydział Mechaniczny gotów jest poprowadzić w szkole ponadpodstawowej na przykład ćwiczenia p.t. „Matematyka na Wydziale Mechanicznym” lub w Hali Maszyn wyjaśnić czym są zawody Formula Student i zaprezentować projektowane i budowane w Politechnice Białostockiej bolidy wyścigowe.

Kompletną ofertę wraz z adresem e-mail i kontaktem telefonicznym do osób odpowiedzialnych za poprowadzenie zajęć można znaleźć w umieszczonych poniżej plikach pdf zgodnie z Wydziałami Uczelni.

Oferta zajęć Wydziału Architektury (PDF, 493 KB, otworzy się w nowej karcie)

Oferta zajęć Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku (PDF, 523 KB, otworzy się w nowej karcie)

Oferta zajęć Wydziału Elektrycznego (PDF, 431 KB, otworzy się w nowej karcie)

Oferta zajęć Wydziału Informatyki (PDF, 427 KB, otworzy się w nowej karcie)

Oferta zajęć Wydziału Inżynierii Zarządzania (PDF, 430 KB, otworzy się w nowej karcie)

Oferta zajęć Wydziału Mechanicznego (PDF, 423 KB, otworzy się w nowej karcie)

Więcej o programie: Z technikum na Politechniki

Zadanie koordynuje dr inż. Małgorzata Lelusz.

m.lelusz [at] pb.edu.pl