Firmy z branży. Studenckie koła naukowe. Konkursy z nagrodami. Tego dnia będziemy naładowani pozytywną energią.

11 czerwca świętujemy Dzień Elektryka! To święto naszych studentów, kadry dydaktycznej i pracowników Wydziału Elektrycznego!

Każdy może dołączyć do nich, by wspólnie korzystać z elektryzujących atrakcji przewidzianych w tym dniu.

Dzień Elektryka to okazja, by spotkać się z przedstawicielami firm z branży, porozmawiać o możliwości współpracy, wymienić się cennymi doświadczeniami i zaprezentować potencjał Wydziału Elektrycznego, który kształci specjalistów na 5 kierunkach studiów I stopnia: cyfryzacja przemysłu, ekoenergetyka, elektronika i telekomunikacja, elektrotechnika oraz elektrotechnika – studia dualne.

W wydarzeniu weźmie udział dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB, Rektor Politechniki Białostockiej, władze Uczelni, Wydziału oraz kadra i studenci Wydziału. Wśród zaproszonych Gości są uczniowie szkół średnich, firmy i instytucje związane z Wydziałem Elektrycznym, a także studenci działający w Stowarzyszeniu Elektryków Polskich.

W programie przewidziano prezentacje Wydziału, a także projektów studenckich kół naukowych. W ramach wydarzenia odbędą się również targi pracy, podczas których studenci zapoznają się z ofertami pracy i możliwościami rozwoju zawodowego w przedsiębiorstwach z regionu. Spotkaniu będą towarzyszyć także konkursy wiedzy i praktyczne (łączna pula nagród wynosi 1500 zł) oraz stanowiska grillowe, z kawą i słodkościami. Podczas eventu będą też dostępne laboratoria Wydziału Elektrycznego, które mogą się pochwalić nowoczesną aparaturą i sprzętem zarówno w obszarze światłowodów, robotów przemysłowych, jak i sieci 5G (Campus 5G Network- Open RAN Lab).

Program wydarzenia:

• 10:20 – 11:00 Oficjalne otwarcie, przywitanie zaproszonych Gości, uczestników, prezentacja Wydziału Elektrycznego i Sponsorów
    (Aula 030 Wydziału Elektrycznego)
  • 11:00 – 14:00 Targi pracy, stoiska promocyjne kół naukowych oraz organizacji studenckich, stoisko z kawą i słodkościami, grill z kiełbaskami
    (parter, antresola Wydziału Elektrycznego)
  • 11:00 Konkurs „Elektryczne 1 z 10”
    (Aula 030 Wydziału Elektrycznego)
  • 12:00 Konkurs Praktyczny z Studenckim Kołem SEP
    (teren zielony przed budynkiem Wydziału Elektrycznego)
  • 14:00 Zakończenie wydarzenia

Organizatorzy: Wydział Elektryczny, Politechnika Białostocka, Studenckie Koło SEP działające przy Politechnice Białostockiej, Samorząd Studentów Politechniki Białostockiej.