W II Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku odbyły się już XVII Targi Edukacyjne. Nasi studenci działający w kołach naukowych zachęcali licealistów do studiowania prezentując efekty swoich pasji naukowych.  Ofertę edukacyjną przedstawił Dział Dydaktyki i Rekrutacji.

– Z pewnością znajdzie się coś, co chciałabym wybrać w przyszłości – oferta edukacyjna Politechniki Białostockiej jest obszerna – powiedziała nam Aleksandra Kulesza z II c. Uczniowie z poszczególnych klas i roczników przyglądali się stoiskom uczelni i wypytywali o możliwości studiowania studentów działających w kołach naukowych.

– Interesuję się informatyką, szczególnie programowaniem i grafiką komputerową – przyznała Ania Pieńkowska, uczennica II LO. – Wiem, że chciałabym iść w tym kierunku, może wybiorę Politechnikę Białostocką.

O studiowaniu informatyki poważnie myśli też Maciej Sierocki.

– W przyszłości planuję wybrać się na studia na jeden z kierunków informatycznych być może właśnie w Politechnice Białostockiej – powiedział nam licealista.

Nie wszyscy uczniowie rozpoczynając naukę w liceum wiedzą, co chcieliby studiować po maturze.

– Nie wykluczam Politechniki Białostockiej choć rozważam też ofertę studiów wojskowych – powiedział nam Kacper Galej z klasy III c matematyczno-fizycznej.

Dzięki aktywności naszych studentów wielu uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku po raz pierwszy mogło poznać z bliska ofertę edukacyjną naszej Uczelni. Do studiowania zachęcały studenckie koła naukowe:

• Auto Moto Club sekcja Cerber (Wydział Mechaniczny)
  • Orthos (Wydział Mechaniczny)
  • Automatyki i Robotyki (Wydział Elektryczny)
  • Elektroniki Samochodowej (Wydział Elektryczny)
  • VectoR (Wydział Informatyki)
  • Math4You (Wydział Informatyki)
  • Cave (Wydział Architektury)
  • Forma (Wydział Architektury)
  • Konstruktor (Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku)
  • BioTech (Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku)
  • LogiSQUAD (Wydział Inżynierii Zarządzania)
  • HR Team (Wydział Inżynierii Zarządzania)

– Przeglądam ofertę zaprezentowaną przez Politechnikę Białostocką – na pewno coś z tego wybiorę – zapewniała Aneta Dobrzycka.

Ofertę edukacyjną Uczelni, czy szczegółowe zasady rekrutacji objaśniali przedstawiciele Działu Dydaktyki i Rekrutacji.

Politechnika Białostocka po raz kolejny prezentowała swoją ofertę na Targach Edukacyjnych w II Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku.

(jd)