// tylko V12 // tylko V13 i nowsze
Zaznacz stronę

– Architektura to mój wymarzony kierunek. Już od pewnego czasu chodzę na kurs rysunku odręcznego i przygotowuję się do zdania egzaminu na studia. Dlatego cieszę się, że dziś mogłam zapytać osobiście o to, jak konkretnie wygląda rekrutacja na studia, co powinnam przygotować, jak przebiega egzamin z rysunku. Skorzystam też z Dnia Otwartego i wybiorę się na Wydział Architektury Politechniki Białostockiej, żeby obejrzeć wszystko z bliska – mówiła Dominika Tymińska, którą spotkaliśmy na XX Prezentacjach Edukacyjno-Doradczych „Uczelnie w Powiecie”.

Wydarzenie odbyło się 20 lutego 2024 r. w I LO im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku Podlaskim. Tego dnia uczniowie mieli okazję zadać studentom i pracownikom Politechniki Białostockiej pytania dotyczące studiów. Z takiej możliwości chętnie korzystali uczniowie ostatnich klas szkół ponadpodstawowych.

 
 
Łukasz Petelczuk zainteresował się na stoisku Politechniki Białostockiej kierunkami, realizowanymi na Wydziale Informatyki.

– Uważam, że cała branża IT to przyszłościowy kierunek. Specjalistów w tej dziedzinie będzie potrzeba jeszcze długo. Fajnie było też usłyszeć, że Politechnika Białostocka współpracuje z uczelniami na całym świecie i studiując tu, można wyjechać na studia za granicę. Zwiedzić inny kraj, podszkolić język, poznać ludzi i kulturę – mówił licealista z Bielska Podlaskiego.

– Szczerze, to już od dłuższego czasu myślę o studiach na elektronice. Dzisiaj spotkałem wykładowcę z tego wydziału i mogłem dowiedzieć się, jak wyglądają studia i w ogóle życie na uczelni – cieszy się ze spotkania z przedstawicielami Politechniki Białostockiej Filip Ziemiańczyk.

Bezpośrednie spotkania z młodzieżą, rozmowy o studiach, rekrutacji, życiu studenckim, szansach na rozwój zainteresowań, mają ogromną wartość. Dla potencjalnych kandydatów na studia to źródło sprawdzonych informacji. Dla uczelni – szansa na poznanie oczekiwań młodzieży. Dlatego Politechnika Białostocka co roku stara się odwiedzać szkoły, uczestniczyć w targach edukacyjnych, szeroko informować o zasadach rekrutacji i ofercie kierunków, każdego roku uaktualnianej o kierunki zgodne z rozwojem technologii, a także zapotrzebowaniem rynku pracy.

W 2024 roku przedstawiciele uczelni biorą udział w XX Prezentacjach Edukacyjno-Doradczych „Uczelnie w powiecie” organizowanych przez dwutygodnik “Wieści Podlaskie”. Na trasie “Uczelni w Powiecie” jest osiem miast powiatowych województwa podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Spotkania z młodzieżą rozpoczęły się w Siemiatyczach, a skończą w Grajewie.

W każdej szkole jesteśmy otwarci na rozmowy z młodymi ludźmi, którzy szukają uczelni i kierunku studiów, który będzie odpowiadał ich zainteresowaniom. Wyjaśniamy, jak zdając egzamin maturalny z przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym zwiększyć swoje szanse dostania się na wymarzony kierunek. Odpowiadamy na każde pytanie dotyczące studiów w Politechnice Białostockiej, także te o progi punktowe, sekcje sportowe, miejsce w akademikach. Informujemy też o egzaminach z rysunku, do których muszą podejść kandydaci na studia na Wydziale Architektury.

Stoisko informacyjne oraz pracowników i studentów Politechniki Białostockiej będzie jeszcze można spotkać:

Data: Miejsce prezentacji:
21.02.2024 Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie” w II LO w Hajnówce
22.02.2024 Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie” w Zespole Szkół nr 1 w Sokółce
22.02.2024 XVII Łosickie Spotkanie Edukacyjne
27.02.2024 Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie” w Zespole Szkół nr 6 w Ełku
28.02.2024 Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie” w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem
29.02.2024 Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie” w Zespole Szkół nr 1 w Zambrowie
1.03.2024 Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie” w Zespole Szkół nr 1 w Grajewie
13.03.2024 Dzień Otwarty Politechniki Białostockiej
15-16.03.2024 Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2024 (Centrum Wystawiennicze EXPO XXI w Warszawie)
20.03.2024 XIII Młodzieżowe Targi Edukacji i Pracy w Ostrołęce
21.03.2024 XXIII Giełda pomysłów na życie w III LO w Łomży

Zapraszamy maturzystów, nauczycieli i doradców zawodowych!

mr