// tylko V12 // tylko V13 i nowsze
Zaznacz stronę
Studenci z Koła Naukowego Robotyków, sekcji Białystok Dynamics, wzięli udział w zawodach robotycznych MRC Maker Robotnic Challenge 2023 International w Bangkoku. Konstrukcje Dzik oraz Dzik 2, zdobyły nagrody specjalne za wysoki poziom techniczny oraz zastosowane innowacje. Natomiast roboty Striz i Rx77 uzyskały 4 miejsce ex aequo w kategorii Linefollower, a także 4 miejsce ex aequo w konkurencji Linefollower Enhance.
 

– To była wielka przygoda i niezapomniane doświadczenie. Bangkok zaskoczył nas czystością i serdecznym przyjęciem. Zarówno organizatorzy, jak i osoby, które spotkaliśmy zwiedzając miasto, były bardzo uprzejme i chętne do udzielenia pomocy – opowiada dr hab. inż. Kazimierz Dzierżek, prof. PB i opiekun Koła Naukowego Robotyków z Wydziału Mechanicznego PB.

– Udział w międzynarodowych zawodach, do tego w tak egzotycznym miejscu, bardzo zintegrował drużynę. Podbudowało nas także to, że tworzone przez nas konstrukcje prezentują wysoki, światowy poziom techniczny i zostały docenione nagrodami specjalnymi, które de facto są przyznaniem nam w tej konkurencji dwóch pierwszych miejsc ex aequo. Warto dodać, że w konkurencji Innovations były prezentowane głównie konstrukcje zawodników z Tajlandii, w tematyce innowacji dla przemysłu tajlandzkiego, nasze roboty okazały się projektami o wyższym poziomie technologicznym, więc sędziowie nam postanowili przyznać nagrodę specjalną. Zawody w Bangkoku należą do jednych z większych, w jakich mieliśmy okazję uczestniczyć. Przy liczbie ponad tysiąca uczestników łatwo o potknięcia. Jednak trzeba powiedzieć, że ten turniej był wspaniale zorganizowany – dodaje dr hab. inż. Kazimierz Dzierżek, prof. PB.

Zawody MRC Maker Robotnic Challenge International  to obecnie największe zawody robotyczne rozgrywane w Azji. Jury ocenia tu konstrukcje oraz stopień zaawansowania zastosowanych w nich rozwiązań technicznych. Udział w zawodach w Tajlandii umożliwił studentom porównanie innych konstrukcji studenckich, a także nawiązanie kontaktów z zespołami z całego świata.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wsparcie finansowe na budowę i udoskonalanie swoich konstrukcji oraz na udział w zawodach drużyna z Koła Naukowego Robotyków otrzymała w ramach projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki Najlepsi z najlepszych! 4.0 oraz Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej.

Fot. udostępnione przez zespół Koła Naukowego Robotyków, sekcja Białystok Dynamics.

(mr)