Blenders będą gwiazdą bezpłatnego VIII Koncertu Listy Przebojów Kultowej Akadery. To jedno z wydarzeń Jubileuszu 75-lecia PB odbędzie się 18 października 2024 roku w działającym na kampusie Politechniki Białostockiej Klubie Gwint.

Lista Przebojów Kultowej Akadery to jedna z najpopularniejszych audycji Akademickiej Rozgłośni Radiowej Radia Akadera. Raz do roku radio Politechniki Białostockiej zaprasza na bezpłatny koncert swoich najwierniejszych słuchaczy. W tym roku włącza się także w świętowanie Jubileuszu 75-lecia PB. Sama stacja wkrótce będzie obchodzić 60. urodziny.

Gwiazdą koncertu będzie trójmiejska formacja Blenders. To oni stworzyli ponadczasowy przebój „Ciągnik”, zaśpiewali „Biribombę”, czy „Małą obawę”. W 2024 roku powracają z funkową energią i rockowym entuzjazmem. A słuchacze nie mogą się doczekać, by razem zaśpiewać „kupiłem czarny ciągnik”.

– Lista Przebojów Kultowej Akadery to nie jest lista, na którą wrzucamy przeboje,  to lista, która kreuje przeboje – przypomina Konrad Sikora, szef muzyczny Radia Akadera, a zarazem prowadzący Listę.  – To słuchacze tworzą listę, a potem wspólnie bawimy się na koncercie. Dlatego spotykamy się w Klubie Gwint 18 października, by znów docenić tych, którzy zbierają Wasze głosy.

Z bluesowym pazurem zaprezentuje się zespół Slowhand. Wciąż głosy zbierają utwory „Wampir” i „Taki będziesz”.

Chyba nikt nie policzy ile tygodni na liście spędził zespół Lupa. Niedawno pojawiła się ich nowa płyta. To rock na wysokim poziomie. Mamy w Białymstoku czym się pochwalić.

Pojawi się również zespół Rusted Teeth. Niebanalni i gotowi by rozgrzać słuchaczy swoim graniem! Młodzi i pełni pasji.

A do tego wielki powrót Ilo & Friends! Już można głosować na nowy singiel. No i wrócą u nas koncertowo! Gitarzystą zespołu jest prof. Marcin Kochanowicz, kierownik Katedry Fotoniki, Elektroniki i Techniki Świetlnej na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej.

– Lista Przebojów Kultowej Akadery to audycja, w której odkrywamy wspólnie polskie zdolne zespoły i polskich zdolnych twórców – podkreśla Agnieszka Sakowicz-Stasiulewicz, Redaktor Naczelna Radia Akadera. – Na tym polega magia radia.

Lista Przebojów Kultowej Akadery jest emitowana w Radiu Akadera w każdy poniedziałek w godz. 18-20.

Radia Akadera można słuchać na fali 87,7 FM, na stronie internetowej akadera.bialystok.pl i w aplikacji na telefony z systemem Android.

Radio Akadera powstało w 1966 roku w Wyższej Szkole Inżynierskiej (uczelni, która potem przekształciła się w Politechnikę Białostocką) w akademiku przy ulicy Krakowskiej w Białymstoku jako radiowęzeł. Akadera ewaluowała, zmieniła siedzibę, przekształciła się z radiowęzła w rozgłośnię radiową. Na jej markę pracowało wielu prezenterów, reporterów i realizatorów. To w niej wiele osób stawiało pierwsze kroki w zawodzie dziennikarza.