16 listopada 2022 r. gościliśmy na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej uczniów klasy IV o profilu mechatronika oraz nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych w Suwałkach.

Grupę powitał dr inż. Adam Bajkowski, prodziekan ds. studenckich i kształcenia Wydziału Mechanicznego i podczas krótkiej prezentacji opowiedział w specyfice tego wydziału, ofercie dydaktycznej, warunkach studiowania oraz procesu rekrutacji na studia.

Następnie uczniowie z Suwałk obejrzeli konstrukcje samochodów specjalnych (monster truck, buggy, dragster) oraz spotkali się z przedstawicielem sekcji CerberMotorsport. Bartłomiej Siłkowski opowiedział o tym, jak w Politechnice Białostockiej powstają bolidy klasy Formula Student, a także udziale reprezentacji uczelni w międzynarodowych zawodach.

Uczniowie obejrzeli też Pracownię Systemów Inteligentnych. Poznali tu m.in. tajniki smart home. Jakie przydatne funkcje może posiadać inteligentny dom, jak powstaje system, który pozwala na kontrolę wszystkich urządzeń domowych z poziomu np. aplikacji mobilnej, opowiedział mgr inż. Błażej Bartoszewicz. Natomiast mgr inż. Daniel Ołdziej przybliżył naszym gościom budowę oraz przykłady użycia bezzałogowych statków powietrznych – dronów. Ostatnim punktem wizyty uczniów z Suwałk było poznanie robota BOBOT 2.0, zbudowanego na Wydziale Mechanicznym w celu wsparcia personelu medycznego w pracy i opieki nad pacjentami. O funkcjonalnościach BOBOTa opowiedział mgr inż. Arkadiusz Bożko.

Dziękujemy za wizytę i zapraszamy na studia na Politechnice Białostockiej!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wycieczki