20 października Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej odwiedzili uczniowie klas maturalnych z Technikum Mechanicznego z Zespołu Szkół Mechanicznych im. Św. Józefa w Białymstoku. Tematem spotkania organizowanego przez pracowników Katedry Zarządzania Produkcją były „Wyzwania przygotowania produkcji w erze gospodarki cyfrowej”. Gości przywitał dr Łukasz Nazarko, Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy na Wydziale Inżynierii Zarządzania.

Harmonogram spotkania był napięty. Najpierw przyszli maturzyści wzięli udział w krótkim wykładzie prowadzonym przez dr. hab. inż. Wiesława Urbana, prof. PB. Młodzi ludzie poznali zagadnienia procesów produkcyjnych, możliwości Przemysłu 4.0 oraz specjalistyczne kompetencje, jakie zapewniają studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji.

Ważnym punktem wizyty było laboratorium diagnostyki i systemów kontrolno-pomiarowych, w którym dr inż. Arkadiusz Łukjaniuk zademonstrował aparaturę wykorzystywaną przez naszych studentów i pracowników podczas zajęć laboratoryjnych i w trakcie prowadzenia badań naukowych.

Kolejnym must see były zajęcia w pracowni komputerowej. Za sprawą dr. inż. Krzysztofa Łukaszewicza młodzież dowiedziała się, jak przeprowadzać symulacje komputerowe i analizę numeryczną. Młodzi ludzi wzięli też udział w ćwiczeniach ze studentami z elektrotechniki i elektroniki prowadzonych przez mgr inż. Honoratę Sierocką.

Wisienką na torcie było zwiedzanie kampusu w Kleosinie oraz istotne na mapie studenckiej miejsca, takie jak dziekanat, biblioteka, czy strefa relaksu.

Wizyta odbyła się w ramach „IV Tygodnia Kariery w Mechaniaku”, który przebiegał pod hasłem „Złap za stery do swojej kariery”.

Mamy nadzieję, że dzięki odwiedzinom u nas łatwiej będzie przyszłym inżynierom chwycić za zawodowy ster i wypłynąć na szerokie wody gospodarki i przemysłu.

Dziękujemy naszym pracownikom za wsparcie podczas organizacji tej wizyty i inspirowanie młodych do studiowania na Politechnice Białostockiej.

fot. Tomasz Trochimczuk/ Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej