// tylko V12 // tylko V13 i nowsze
Zaznacz stronę

Już od ponad roku Politechnika Białostocka patronuje klasie o profilu politechnicznym w III Liceum Ogólnokształcącym im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białymstoku. W ramach tej współpracy, w piątek 17 listopada 2023 r., uczniowie „Trójki” wezmą udział w wykładach i warsztatach, które poprowadzą wykładowcy uczelni.

Chodzi o zajęcia rozszerzające wiedzę uczniów z zakresu matematyki i informatyki. Będzie to wykład prof. Zbigniewa Bartosiewicza, który przybliży wyznaczanie najkrótszej drogi w ujęciu matematycznym, a także warsztaty z samodzielnego projektowania i rozwijania aplikacji WPF (Windows Presentation Foundation), metod statystycznych pozwalających na szybki przegląd danych oraz narzędzi ułatwiających analizę informacji przestrzennych.

– Uczniowie będą mieli okazję poznać naszych wykładowców i na moment poczuć się jak studenci Politechniki Białostockiej. Tym samym spełnimy podstawowe założenia naszej współpracy z III Liceum Ogólnokształcącym: pogłębimy wiedzę uczniów zainteresowanych przedmiotami ścisłymi, ale też zachęcimy ich do kontynuowania nauki na studiach – wyjaśnia dr hab. Agnieszka Dardzińska-Głębocka, prof. PB, Prorektor ds. Kształcenia Politechniki Białostockiej.

W programie wydarzeń zorganizowanych dla uczniów III LO na terenie Politechniki Białostockiej będą wykłady i warsztaty poprowadzone przez pracowników Wydziału Informatyki. Całość rozpocznie się o godz. 10.00

 1. „Najkrótsza droga” – prof. dr hab. inż. Zbigniew Bartosiewicz
  (wykład dedykowany uczniom klas z rozszerzoną matematyką)
 2. „Przetwarzanie danych przestrzennych” – dr inż. Marcin Koźniewski
  (warsztaty dedykowane uczniom klas z rozszerzoną matematyką oraz geografią/fizyką/informatyką)
 3. „Wspomaganie decyzji w warunkach niepewności” – dr Dariusz Kacprzak
  (warsztaty dedykowane uczniom klas z rozszerzoną matematyką oraz geografią/informatyką)
 4. „Wprowadzenie do technologii WPF” – mgr inż. Paweł Zabielski
  (warsztaty dedykowane uczniom klas z rozszerzoną informatyką).

Inicjatorem wydarzenia jest III Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku, w ramach współpracy Uczelni i Szkoły.

Czytaj także:

(mr)