W czerwcu ruszył nabór do kolejnej edycji konkursu „NAUKOLATEK” – Nastoletni Naukowiec, który nagradza naukowe pomysły zdolnej młodzieży.

Do 29 września 2023 r. uczniowie szkół ponadpodstawowych z województwa podlaskiego mogą wysyłać zgłoszenia do konkursu organizowanego przez Politechniczną Sieć VIA CARPATIA.

Jest o co walczyć! Do wygrania do 10 tys. zł dofinansowania dla zespołu młodych naukowców na realizację ich projektu badawczego!

Młodzi naukowcy, do dzieła! Wyślijcie swoje zgłoszenie do 29 września 2023 r. Można otrzymać nawet 10.000 zł dofinansowania na realizację swojego pomysłu!

1. Zbierzcie trzyosobowy zespół
  2. Zgłoście swój projekt badawczy Wykorzystajcie wiedzę z dziedzin takich jak:
      • architektura i urbanistyka,
      • automatyka, elektronika, elektrotechnika i technologie kosmiczne,
      • inżynieria biomedyczna,
      • inżynieria lądowa, geodezja i transport,
      • inżynieria mechaniczna,
      • informatyka techniczna i telekomunikacja,
      • inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka,
      • nauki leśne,
      • nauki o zarządzaniu i jakości,
      • sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki.
  3.  Otrzymajcie pieniądze na realizację pomysłu
  • do 10.000 zł dofinansowania otrzyma zespół projektowy
  • do 2.500 zł otrzyma opiekun/nauczyciel (jednorazowy dodatek)

Konkurs przebiega w dwóch etapach: regionalnym oraz międzywojewódzkim.

W etapie regionalnym zostanie wybranych 20 projektów badawczych z woj. podlaskiego, które otrzymają dofinansowanie na realizację swojej koncepcji! Pod okiem opiekuna/nauczyciela ze szkoły oraz przy wsparciu opiekuna z Politechniki Białostockiej zespoły uczniowskie zamienią swoje pomysły w konkretne projekty.

Spośród 20 projektów z Podlasia zostanie wybranych 5 najlepszych, które przejdą do etapu – międzywojewódzkiego (województwa: podlaskie, lubelskie, podkarpackie). Zespoły zaprezentują swoje prace badawcze w wielkim finale, gdzie 6 zespołów projektowych z trzech województw otrzyma atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Mimo, że rozpoczęliśmy nabór do II edycji konkursu, to przypominamy, że uczniowie ze szkół ponadpodstawowych wciąż pracują nad realizacją swoich projektów badawczych w ramach pierwszej edycji. Najlepsze projekty poznamy podczas finału, który odbędzie się w grudniu tego roku.

Nabór wniosków do II. edycji trwa do 29 września 2023 r. Jak się zgłosić?

Wniosek wraz z wymaganymi dokumentami (oświadczenie oraz zgody) należy przesłać do dnia 29.09.2023 r. na adres mailowy: naukolatek@pb.edu.pl

Wersję drukowaną wypełnionego wniosku należy wysłać do dnia 29.09.2023 r. na adres: Politechnika Białostocka, ul. Wiejska 45A, 15-351 Białystok, z dopiskiem Konkurs „NAUKOLATEK”.

Organizatorem konkursu w województwie podlaskim jest Politechnika Białostocka.
Przygotowane projekty badawcze powinny nawiązywać do profilu kształcenia realizowanego w Politechnice Białostockiej.

Regulamin Konkursu „NAUKOLATEK” – nastoletni naukowiec oraz załączniki

Regulamin_konkursu_NAUKOLATEK-Nastoletni_Naukowiec-zaczniki-do-regulaminu-1(PDF,3,97 MB otworzy się w nowej karcie)

Materiały do pobrania:

Wniosek do Konkursu „NAUKOLATEK” – Nastoletni Naukowiec (DOCX, 319 KB)

Sprawozdanie z realizacji projektu w ramach Konkursu „NAUKOLATEK” – Nastoletni Naukowiec (DOCX, 314 KB)