// tylko V12 // tylko V13 i nowsze
Zaznacz stronę

Szymon Pomian, student Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej został akademickim mistrzem Polski w klasyfikacji uczelni technicznych w kolarstwie górskim w jeździe indywidualnej na czas.

W dniach 9 – 11 maja 2023 roku odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim. Zawody zostały zorganizowane przez Klub Uczelniany AZS Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i wzięło w nich udział 203 zawodniczek i zawodników. Politechnikę Białostocką reprezentował Szymon Pomian (student Wydziału Inżynierii Zarządzania), który wystąpił w dwóch konkurencjach i został akademickim wicemistrzem Polski w klasyfikacji generalnej w jeździe indywidualnej na czas.

Dodatkowo nasz student został akademickim mistrzem Polski w klasyfikacji uczelni technicznych w jeździe indywidualnej na czas oraz akademickim wicemistrzem Polski w klasyfikacji uczelni technicznych w wyścigu ze startu wspólnego.