To już X edycja ogólnopolskiego konkursu o indeks Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej!

Do 22 listopada trwają zapisy na Białostocki Test Informatyków!

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół średnich oraz studenci.

W tym roku 4 osoby mają szansę wygrać indeksy na naszą uczelnię. Laureaci otrzymają też nagrody pieniężne.

To będzie strzał w dziesiątkę! Zbliża się X. edycja  ogólnopolskiego konkursu, skierowanego do pasjonatów informatyki i przyszłych specjalistów branży IT! Białostocki Test Informatyków (BTI) odbędzie się 29 listopada 2023 na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. Do 22 listopada trwa rejestracja uczestników!!Warto się pospieszyć! Chętnych, by wziąć udział w konkursie z roku na rok przybywa!
Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Rektor Politechniki Białostockiej.

DLA KOGO
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski oraz studentów uczelni wyższych. Uczniowie rozwiązują te same zadania, co studenci. Jest więc to niepowtarzalna okazja do sprawdzenia swoich sił! Przygotowaliśmy zadania w formie testu wielokrotnego wyboru z 9 kategorii tematycznych:

• cyberbezpieczeństwo
  • bazy danych
  • DevOps
  • technologie chmurowe – Azure
  • technologie webowe
  • znajomość języka C++
  • znajomość języka C#
  • znajomość języka Java
  • znajomość języka Python.

NAGRODY
Stawka jest wysoka! W grę wchodzi supernagroda! Mamy do rozdania aż 4 indeksy na Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej. Po uzyskaniu matury można wybrać dowolny kierunek na WI i zacząć studia z pominięciem konkursu świadectw! Laureaci otrzymają też nagrody pieniężne!

• Zdobywcy pierwszego, drugiego, trzeciego i czwartego miejsca otrzymają indeks na WI PB oraz odpowiednio 500 zł, 300 zł, 200 zł i 200 zł.
  • Spośród wszystkich uczestników wybrane zostaną 3 osoby, które w poszczególnych kategoriach tematycznych zdobyły największą liczbę punktów. Zdobywca pierwszego miejsca w kategorii tematycznej otrzymuje nagrodę pieniężną: 500 zł. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca otrzymają odpowiednio 300 zł i 200 zł.

Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w konkursie i wynik otrzymany w poszczególnych kategoriach tematycznych.

SPOTKANIE Z FIRMAMI IT
Ogromną wartością wydarzenia jest możliwość poznania firm z branży IT, które będą miały swoje stanowiska na Wydziale Informatyki. To będzie niepowtarzalna szansa, by porozmawiać z przedstawicielami czołowych firm informatycznych i kto wie, może poznać swojego przyszłego pracodawcę?! Przyjdź i poznaj wymiataczy branży IT: Britenet, Computer Plus, cronn, EY, LBPro, PLUM, Softserve, Sollers, Spyrosoft, Transition Technologies MS, Transition Technologies PSC, Transition Technologies–Software, X-code, Inspeerity, Workai, ZETO

REJESTRACJA
Gotowy do działania? Zarejestruj się na stronie! Trwa rejestracja! Masz czas do 22 listopada, ale nie zwlekaj. Kto pierwszy – ten lepszy!

HARMONOGRAM WYDARZENIA:

• 22.11.2023 – zamknięcie rejestracji (lub wcześniej po wyczerpaniu limitu miejsc)
  • 29.11.2023 godz. 9:00 – 13.30 – prezentacja firm – hol w budynku C
  • 29.11.2023 godz. 11:00 – rozpoczęcie Testu
  • 29.11.2023 godz. 13:30 – gala rozdania nagród – Aula 23C

Więcej informacji na stronie wydarzenia – sprawdź!

Wydarzenie objęła honorowym patronatem dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB, Rektor Politechniki Białostockiej.
Organizatorzy: Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej, Politechnika Białostocka
Partnerzy: Britenet, T-Matic Computer Plus, cronn, EY, Inspeerity, LBPro, PLUM, Softserve, Sollers, Spyrosoft, Transition Technologies MS, Transition Technologies PSC, Transition Technologies–Software, X-code, Workai, ZETO

Patron Medialny: Radio Akadera

grafika organizatorzy logówki BTI