Jeśli świetnie zdałeś egzaminy maturalne, znalazłeś się liście kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia na studia i od października 2021 roku rozpoczniesz naukę na Politechnice Białostockie to masz szansę na darmowy akademik!

W programie „Akademiki za dobre wyniki” tegoroczni maturzyści mogą ubiegać się o specjalne stypendium mieszkaniowe. Przez cały rok akademicki 2021/2022 zamieszkają w akademiku Politechniki Białostockiej za darmo!

Jest o co zawalczyć! Akademiki Politechniki Białostockiej położone są w centrum Białegostoku, przy ul. Zwierzynieckiej. Ta lokalizacja jest niezwykle dogodna dla studentów. Na kampusie PB mieszczą się cztery wydziały uczelni: Wydział Informatyki, Wydział Mechaniczny, Wydział Elektryczny, Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku oraz Biblioteka PB, Akademickie Centrum Sportu i Klub Gwint. Wygodnie i szybko można stąd dojechać na Wydział Architektury na ul. Oskara Sosnowskiego oraz Wydział Inżynierii Zarządzania w Kleosinie. W pobliżu akademików są też stacje rowerowe BiKeR i malowniczy Park Zwierzyniecki.

Pokoje studenckie wyposażone są w standardowe meble: 2-3 łóżka, biurka, krzesła, regały, szafki. Posiłki można przygotować w ogólnodostępnych, nowocześnie urządzonych kuchniach. Do dyspozycji jest pralnia, suszarnia czy pomieszczenia do przechowywania rowerów. Mieszkańcy akademików mają dostęp do Wi-Fi oraz bezpłatnego parkingu.

Miesięczny koszt zakwaterowania w 2-osobowym pokoju wyposażonym w lodówkę, w ubiegłym roku akademickim wynosił od 325 do 425 zł. Z takiej opłaty na okres 9 miesięcy będzie zwolnionych 20 maturzystów, którzy spełniają warunki programu i zawnioskują o stypendium.

Warunkiem ubiegania się o stypendium mieszkaniowe w ramach programu „Akademiki za dobre wyniki” jest:

• uzyskanie nie mniej niż 85% punktów z co najmniej 1 przedmiotu zdawanego na poziomie rozszerzonym lub dwujęzycznych z części pisemnej egzaminu maturalnego w 2021 roku,
  • złożenie w terminie do 27 lipca wniosku o przyznanie stypendium mieszkaniowego,
  • zakwalifikowanie na pierwszy rok studiów stacjonarnych pierwszego stopnia prowadzonych na Politechnice Białostockiej.

Lista laureatów stypendium mieszkaniowego zostanie ogłoszona nie później niż 20 sierpnia 2021 roku.

Szczegóły dotyczące programu, regulamin oraz niezbędne formularze znajdują się na stronie: Akademiki za dobre wyniki