Marzycie o budowaniu robotów? Chcecie programować i świetnie się bawić? Wyjeżdżać na zawody SumoChallenge i poznawać ciekawych ludzi? Dołączcie do koła naukowego Mobilne Systemy Inteligentne. To zespół zapaleńców, którzy tworzą naprawdę ciekawe rzeczy! Programują i budują roboty LEGO Mindstorms NXT. Pracują z zestawami MicroCamp 2.0 (Atmega8) oraz Robo (PIC). Opracowują też własne prototypy robotów typu Linefollower. Właśnie wrócili z XII Międzynarodowego Turnieju Robotów Robotic Tournament w Rybniku. W kategorii Sumo for Lego 9 kwietnia 2022 roku ich robot “Sasza” wywalczył sobie podium, a robot “Suwnica” zajął 4. miejsce.

Koło Naukowe „Mobilne Systemy Inteligentne” działa od października 2006 r. przy Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. Misją koła jest promocja robotyki oraz rozwijanie wśród studentów i młodzieży pasji do programowania. Koło MSI zajmuje się programowaniem i budowaniem robotów LEGO Mindstorms NXT, pracuje z zestawami MicroCamp 2.0 (Atmega8) oraz Robo (PIC), opracowało też własne prototypy robotów typu Linefollower. Studenci budują i programują roboty na bazie Arduino. Członkowie koła organizują zawody wewnętrzne Linefollower oraz zawody międzywydziałowe Sumo, a także turniej międzynarodowy – Eastrobo. Ten ostatni jest organizowany regularnie, począwszy od 2012 roku. Uczestniczący w życiu koła poszerzają wiedzę z dziedziny sztucznej inteligencji i systemów samouczących. Zdobywają też nagrody w konkursach ogólnopolskich.

Więcej: Pasja, która ma wartość