Trwa nabór wniosków na stypendia Ministra Nauki za znaczące osiągnięcia dla studentów na rok akademicki 2024/2025. Studenci Politechniki Białostockiej mogą je składać do 7 października 2024 roku.

Stypendium ministra może otrzymać student wykazujący się:

• znaczącymi osiągnięciami naukowymi lub artystycznymi związanymi ze studiami lub
  • znaczącymi osiągnięciami sportowymi.

Stypendium ministra przysługuje na studiach pierwszego stopnia, studiach drugiego stopnia i jednolitych studiach magisterskich. Student kształcący się równocześnie na kilku kierunkach studiów może otrzymać stypendium tylko na jednym, wskazanym przez niego kierunku.

Stypendium ministra na rok akademicki 2024/2025 może zostać przyznane studentowi, który spełnił łącznie następujące warunki:

• w poprzednim roku akademickim (czyli 2023/2024) zaliczył rok studiów oraz
  • uzyskał wpis na kolejny rok studiów w danym roku akademickim (czyli 2024/2025).

Ważne terminy:

Do 7 października 2024 r. studenci zainteresowani uzyskaniem stypendium, powinni dostarczyć do właściwego dziekanatu podpisane oświadczenie o ubieganie się o stypendium wraz z załącznikami potwierdzającymi uzyskanie osiągnięć (oryginały do wglądu).

Wzór oświadczenia

W kolejnych krokach student zostanie poproszony przez pracownika Centrum Spraw Studenckich, Dydaktyki i Rekrutacji o uzupełnienie wniosku składanego w systemie ZSUN/OSF. Termin: do 17 października 2024 r.

Szczegółowe informacje na temat procedury składania wniosków o stypendium ministra w roku akademickim 2024/2025 znajdują się na stronie: cssdr/finanse-i-stypendia/

Więcej informacji na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego